Categorie archief: Witte Draak

In memoriam

Ton Rijnders in 2001

Ton Rijnders, een van de veteranen van het Nederlandse mahjong, is niet meer. Zaterdag 20 april overleed hij in zijn woonplaats Purmerend. Jarenlang domineerde hij de Nederlandse ranglijsten.

Pas vorig jaar moest Ton Rijnders toegeven dat meedoen aan een mahjongtoernooi voor hem te zwaar was geworden. Hij had zich ingeschreven voor het Witte Draak Toernooi 2018 in Hilversum. Nog nooit had hij een editie gemist sinds dat toernooi, waar wordt gespeeld volgens de Nederlandse Toernooi Spelregels, in 2000 van start ging. Maar op het laatste moment zag hij af van deelname. Dat moet hem veel pijn gedaan hebben.Zijn vriend en mede-Kongrover Gert van de Vegt maakte een paar maanden later via de Nieuwsbrief van de Nederlandse Mahjong Bond bekend dat Ton afscheid had genomen van de Kongrovers. “Het ging niet meer.”
Het was het afscheid van een rijk en succesvol mahjongleven, met veel hoogtepunten maar ook diepe dalen. Ton Rijnders – ‘grand old man’ van mahjongend Nederland – overleed op 20 april, 75 jaar oud.

met dank aan Martin Rep

 

Verslag WD 2019

Zaterdag 23 maart, werd de 20e editie van het Witte Draak toernooi gehouden. Een jubileum, om dit te vieren waren er feestelijke gebakjes bij de koffie.  Maar liefst zeven  spelers waren er ieder jaar bij. Ook Jelte Rep was er alle jaren bij maar eerst als organisator. Hij is gestart met het organiseren van het Witte Draak Toernooi in 1999. Het oudste mahjongtoernooi in Nederland! Dit initiatief is uitgegroeid tot een mooie traditie en niet alleen in Hilversum. Jelte wordt hiervoor hartelijk bedankt met een boeket bloemen. Het spelersveld kent naast 51 bekende spelers ook vijf nieuwe spelers.  Zij krijgen van de dagvoorzitter  Koen van Dijk veel Wong toegewenst.

In vier rondes van ieder vijf kwartier werd er gestreden om de fel begeerde Snow Draak.  Na de eerste ronde een kwartiertje pauze om even op adem te komen, met een kopje koffie, van de intensieve start. Ondertussen wordt aan de tafel van de wedstrijdleiding druk gewerkt om de stand na de eerste ronde te kunnen publiceren.  De eerste ronde is gewonnen door Gerrit Kragt.
Na de tweede ronde is het tijd voor een heerlijke lunch in de centrale ontvangsthal: soep, broodjes, salades met melk of fris. Als de spelers na een uur pauze weer de zaal in komen worden de standen na de tweede ronde bekend gemaakt. Annemiek Rabs is de ronde winnaar. Met een limietspel van 2000 punten stijgt zij van de 49e naar de plaats 2 in het klassement,  net achter Gerrit. Ook Ria Zaal maakt een 2000 punten limiet. Het spel komt  goed op gang en de spanning stijgt.
Na de theepauze blijkt dat er ook in de derde ronde stevig is gestreden.
Annemiek heeft de aanval op Gerrit stevig ingezet met het Jadespel  en wint deze ronde 11.086 punten. Gerrit daalt naar de tweede plaats.
En dan de laatste ronde. De spelers beginnen wat vermoeid te raken er worden geen  limietspellen meer gespeeld. Maar er worden serieuze aanvallen gemaakt om de top te laten verschuiven. Dennis Boekstaaf wint deze ronde en stijgt van de 30e naar de 5e plaats. Albert de Bakker slaat in de laatste ronde ook toe en eindigt als tweede. Hij stijgt hierdoor in het klassement van de tiende naar een welverdiende derde plaats! Annemiek behoudt haar top positie.  Gerrit behoudt ondanks zijn verlies (2000 minpunten) in de laatste ronde de tweede plaats. Alle drie van harte gefeliciteerd!
Foto’s 2019

Uitslag met alle tussenstanden 

UitslagSpelerPntn 11Pntn 22Pntn 3 3Pntn 44Totaal
1Annemiek-164249962811108611054920126
2Gerrit493213880446004-22545211158
3Albert-99234-4102948363600029434
4Annemie896175241850242257459018
5Dennis Bo19289-177446-102635931218440
6Martin17161236225132215282206942
7Sandra43202-12304137966-564356322
8Gert36994-8603523529786115977
9Jacqueline22747-32027025336845322
10Jack-7403116161040605136235072
11Ria Z-22365463702-54629328193916
12Peter42033-66432-36628-412332761
13Dicky39021-15324526047956102418
14Jeroen19608-18825180613-1202412376
15Wobbe-6123024827-110837146872230
16Marcel106415201684724-1478451649
17Simone-1471424642123748200211567
18Jellie33222-436319622149661488
19Herman-15524526622214810470181332
20Paul-21795338943-68031188221223
21Jenneke-1842725366-115638-12271184
22Jit108214-10123942019666141156
23Koos-1500448861494417760131090
24Jelle17581161816-163643-29631444
25Carlos-55428-128642-30225152723410
26Nino-16226-119840205211-6243668
27Ria v B-9303288813130216-12404220
28Pauline-14844311061169418-55234-236
29Eric-Jan23286-41430135614-357954-309
30Sigrid-9303375215-9363378212-332
31Elsie65419-2124483542159616-520
32Jelte-13624146420197412-250653-1430
33Ria R-186251-782344102056817-1666
34Irene151213-143644-1790444425-1670
35Mikki30485-214649-190446-76640-1768
36Anja-23365520129-3626-178649-2146
37Conny-224-67233-105836-63038-2362
38Leonie-103236-362285823-134844-2684
39Rene-11425-286852-9923464815-3326
40Monique -100835-96637-134040-3628-3350
41Onno-159848-129843-18604511188-3638
42Joop-12423847419-138642-151047-3664
43Caroline95416-375656-65230-27630-3730
44Wim29023-264651-2298499624-4558
45Ingrid-121837-99238-206047-64839-4918
46Ada-128239-324455-7627-37232-4974
47Dennnis Br41620-21426-362054-159248-5010
48Corrie-5662924423-307452-184851-5244
49Joost72218109612-339453-398255-5558
50Kees-168250-204447-136441-62837-5718
51Karl-15624655617-87032-422356-6099
52Hans182210-247250-5894561026-6534
53Margriet-329256-12024-296450-19629-6572
54Gerard-207052-300453-124039-150846-7822
55Colette-159047-302854-211748-184050-8575
56Wilma-131440-89636-525055-127043-8730

 

 

 

 

 

Witte Draak in het nieuws!

Jeroen Meijer Catches Dutch “White Dragon” By The Tail

HILVERSUM, The Netherlands – Jeroen Meijer convincingly wins the nineteenth edition of the infamous “White Dragon Tournament” scoring 19,604 points, followed by Sandra van den Berkt with 11,660 points, while Eileen Kruize finishes third scoring 10,966 points. Jelle Duinsbergen, victor of the 2017 edition, strands at the number eight spot.

The annual “White Dragon Tournament”, one of the oldest tournaments in the Netherlands, is hosted by mahjong society ‘De Groene Draak’ (‘The Green Dragon’); one of the four clubs affiliated with the Dutch Mahjong Association playing by the so-called Dutch Tournament Rules, the local variant of the Chinese Classical Rules. This tournament is the first event in a series of four under this ruleset in 2018; the highest scoring player of these four tournaments will be hailed Dutch Champion upcoming December. In total fifty-two players, members and non-members of the Dutch Mahjong Association, gathered in a community center in the heart of the Netherlands to compete in four rounds. Most participants have vigorously dedicated themselves to this particular style, a practice which is uncommon in the Netherlands (with a few exceptions Dutch participants in MCR and riichi tournaments play multiple styles).

Lees verder….

 

 

Winnaar Witte Draak vertelt!

19604 punten, dat doet hij anders nooit! !

Traditiegetrouw wordt op de eerste zaterdag van de lente in Hilversum de Sneeuwdraak op een vriendelijke manier gesommeerd een zomerhol op te zoeken. Hij vindt dat hol niet op eigen kracht, maar door mee te liften met de winnaar van het Witte Draak Toernooi dat het Hilversumse Mahjonggenootschap De Groene Draak jaarlijks, nu al weer voor de 19 keer, op die bewuste zaterdag organiseert. Deze zomer zal de gewichtige draak doorbrengen in Bennebroek. Hoe dat zo is gekomen leest u hieronder. Het Witte Draak Toernooi, waaraan Wil en ik sinds 2004 vrijwel elk jaar hebben deelgenomen, kennen we niet anders dan een heel gezellig toernooi waar met de Nederlandse regels het mooie Mahjongspel wordt gespeeld. Toen, in 2004, waren we als beginnelingen nog erg zenuwachtig en onder de indruk van de snelheid waarmee de muur werd gebouwd, het tempo waarin werd gepungd….

Lees verder….

Verslag WD 2018

Foto’s 2018

RangNaam spelerEindresultaatR1R2R3R 4
1Jeroen Meijer19604913255008324140
2Sandra van der Berkt11660187277564056-2024
3Eileen Kruize1096613014-30761618-590
4Janet Visser102205287964-14363164
5Hans van der Poel9952-16818267578716
6Jan Keevel9666784-2349772-656
7Harry Kal891460082434-19522424
8Jelle Duinsbergen813866-197475782468
9Marcel Tjon-A-Sam68384916-31445944472
10Anton Kösters528414442792-8761924
11Dennis Bruggink4499-24710564100-410
12Jit Bertelink4362113415942170-536
13Ingrid Houtepen4046-315271261384-1312
14Anja Buurman3486-188251101600-1342
15Patricia Schilte3172-1806964-924-2688
16Onno Kiviet1990-331633305281448
17Eric-Jan Hartstra1825-953-77216741876
18Jenneke Kragt14843840-1758-1548950
19Wil Meijer-Kal13621862-1920-8402260
20Herman van den Berg1183-853946-7741864
21Tommy Tjong1144-180-23003684-60
22Dennis Boekstaaf8382004464-712-918
23Ria Rep402-4141078318-580
24Annemie Verhoeven92-654-2448-2243418
25Gerrit Kragt36-438358-10521168
26Caroline van Warmerdam-250-954-90-10341828
27Jelte Rep-878598-23982712-1790
28Koos van Praag-1573-224134-1406-77
29Paul Dekema-2226-1222-147628444
30Colette Wabeke-3404-990-134-652-1628
31Charlotte Tielrooij-3407-529-608-1616-654
32Gert van der Vegt-3549-810-802-826-1111
33Jacqueline Honing-3860-36861490-1012-652
34Peter den Hartog-3868842-3026-2418734
35Gerard de Bie-3954-47581170432-798
36Joost van Doorne-4174-2118-1572-384-100
37Jellie van der Veen-42721086-3732-1610-16
38Rene Swetter-4316-2760-2150478116
39Wim Steur-5142-366-1132-1716-1928
40Albert de Bakker-514268-1230-3266-714
41Wilma Engelsma-54081576-328-4198-2458
42Wobbe Kijlstra-5534-684-636-1584-2630
43Sigrid Dekema-5678-60-4366952-2204
44Dirk Dekema-5696-364092-35261378
45Pauline Brouwer-5760-1134-2380-632-1614
46Ada Buisman-6270-1396-3560-33582044
47Karl van 't Hazeveld-6286-5546-1124-6941078
48Kees Buisman-6626-1388-4400-316-522
49Simone Davis-6767-37822868-4420-1433
50Leonie Steur-7330-11481120-4914-2388
51André Rijnders-750768-6272988-2291
52Annemiek Rabs-12286-1210-4130-3156-3790

24 maart 2018 Witte Draak Toernooi

Traditioneel wordt het Witte Draak toernooi gehouden op de laatste zaterdag van de winter. Helaas hebben we moeten uitzien naar een nieuwe locatie omdat het centrum De Akker geen afspraak kon maken over de voortzetting van het toernooi aldaar.
We hebben na enig zoekwerk een nieuwe locatie kunnen vinden, “Wijkcentrum Lopes Dias” in Hilversum Noord. Onze permanente speellocatie wordt ook de nieuwe locatie voor het gezellige en spannende Witte Draak toernooi.
Omdat het wijkcentrum op 17 maart 2018 al een groot evenement gepland heeft, zullen wij voor 2018 moeten uitwijken naar een alternatieve datum.
Deze datum is inmiddels vastgesteld op : Zaterdag  24 maart 2018

Winnaars 2017

 

Verslag van het vriendelijkste toernooi

Verslag van het vriendelijkste en gezelligste toernooi van Nederland
Van onze verslaggever  : Jelte Rep

Op zaterdag 19  maart 2017, tegen 18.00 uur – het is de laatste zaterdag van de winter en dus zindert het fameuze Witte Draak Toernooi – is er geen blijer mens dan Jelle Duinsbergen. Het gaat heel goed met hem, hij is enthousiast en strijdlustig lid van de Groene Draak, hij wordt binnenkort vader, hij is morgen jarig, maar nu is zijn allergrootste wens in vervulling gegaan: hij torst de gewichtige en fel begeerde Witte Draak Trofee. Zijn naam zal voor altijd worden bijgeschreven in de eregalerij  als 18-de winnaar van het vriendelijkste en gezelligste toernooi van Nederland.

Het 18-de Witte Draak Toernooi maakte zijn naam als zinderend evenement opnieuw volledig waar. Het tussenklassement leek wel een mallemolen. Winnaars en verliezers tolden om elkaar en over elkaar. Om duizelig van de te worden. Maar uiteindelijk bleken dit de drie koelste, stressbestendigste en gelukkigste deelnemers te zijn:

  1. Jenneke Kragt Groene Draak 7732 punten
  2. Sandra van der Berkt Groene Draak 13110 punten

en de winnaar is …

  • 1.  Jelle Duinsbergen  Groene Draak 15104 punten

  • Jelle Duinsbergen, de blijste man ter wereld na zijn spectaculaire overwinning.


    Daar staan de uiteindelijke winnaars te stralen: Sandra van der Berkt (2), Jelle Duinsbergen (1) en Jenneke Kragt (3).

    Voortaan telt de Witte Draak vier speelrondes en dus waren er dit keer vier rondewinnaars. Zij kregen allen een schattig gelukspoppetje uitgereikt.

    Het eerste poppetje was voor Jellie van der Veen (6210 punten), het tweede voor Ria Rep (5270 punten), het derde voor Ingrid Houtepen (6678 punten) en de laatste voor Jelle Duinsbergen (15668 punten!). Ook het klassement was een rollercoaster. Hans Westgeest ging van plaats 50 via plaats 41 en 51 naar de Rode Lantaarn. Jenneke Kragt sjeesde van 32 naar 13 en 2 naar plaats 3. Sandra van der Berkt startte met plaats 4, steeg naar ronde 3 naar plaats 1e en belandde uiteindelijk als 2-de. Jelle Duinsbergen ging van 22 via de 19e en 27e plaats naar de top.
    Voor Jelle viel alles samen in de vierde en laatste ronde. Alles lukte hem. Als eerste natuurlijk de Dertien Wezen terwijl hij Oost was. Dat leverde in één klap 12.000  punten op. Maar ook na die klap bleef de wong aan zijn zijde en stroomden de punt zijn kant op. Jelle: ‘Het hield niet op!’
    In het eindklassement was Jit Bertelink de eerste positivo. Zij belandde met 14 punten op de 27-ste plaats en kreeg daarvoor een passende attentie.

    Plaats 1, 2 en 3, een full flush dus voor de Groene Draak en een leuk cadeau voor het Gooise mahjonggenootschap dat sinds enkele jaren het jaarlijkse toernooi organiseert. De organisatoren, Jennemiek van Gestel, Janet Visser, Patricia Schilte en Koen van Dijk, hadden het niet gemakkelijk door een aantal last minute afzeggingen, waardoor het aantal tafels van 14 naar 13 moest worden teruggebracht. Dat verliep zo soepel en geruisloos dat de meesten van de 52 deelnemers niets van die spanning hebben gemerkt.

    Er was immers spanning genoeg in het klassement. De Witte Draak heeft de eer het Nederlands NTS kampioenschap af te trappen. De speler met de meeste punten na drie van de vier toernooien mag zich Nederlands kampioen noemen. De drie andere NTS toernooien zijn het Groene Hart (Alphen aan de Rijn), de Oostpoort (Delft) en het afsluitende Bondstoernooi (plaats nog onbekend). Vanwege deze achterliggend competitie hebben de toernooibazen het aantal speelrondes aangepast: voortaan zijn er vier rondes van 75 minuten. De spelers hebben dan nog voldoende tijd bij te komen van de geleverde strijd en om de lunch te gebruiken – een veel geprezen hoogtepunt in Hilversum en ook nu weer tot de laatste kruimel en kroket verorberd.

    Naast de broodjes en kroketten werd ook een videofilmpje opgediend, gemaakt door Jelte Rep over de Mahjong Marathon van vorig jaar en bedoeld als opwarmer voor de tweede editie van dit spektakel. Helaas kon de beamer de kleurige beelden en de opwindende muziek niet aan. Ook de tussenstanden waren lastig te zien en zo presteerde dat apparaat het slechtste van alle aanwezigen. Het filmpje staat inmiddels op YouTube en daar kun je het bekijken zo vaak je wilt:

    https://www.youtube.com/watch?v=g6rIj3gg9o4&t=14s
    De volgende Witte Draak is op 17 maart 2018.