Categorie archief: Witte Draak

Witte Draak in het nieuws!

Jeroen Meijer Catches Dutch “White Dragon” By The Tail

HILVERSUM, The Netherlands – Jeroen Meijer convincingly wins the nineteenth edition of the infamous “White Dragon Tournament” scoring 19,604 points, followed by Sandra van den Berkt with 11,660 points, while Eileen Kruize finishes third scoring 10,966 points. Jelle Duinsbergen, victor of the 2017 edition, strands at the number eight spot.

The annual “White Dragon Tournament”, one of the oldest tournaments in the Netherlands, is hosted by mahjong society ‘De Groene Draak’ (‘The Green Dragon’); one of the four clubs affiliated with the Dutch Mahjong Association playing by the so-called Dutch Tournament Rules, the local variant of the Chinese Classical Rules. This tournament is the first event in a series of four under this ruleset in 2018; the highest scoring player of these four tournaments will be hailed Dutch Champion upcoming December. In total fifty-two players, members and non-members of the Dutch Mahjong Association, gathered in a community center in the heart of the Netherlands to compete in four rounds. Most participants have vigorously dedicated themselves to this particular style, a practice which is uncommon in the Netherlands (with a few exceptions Dutch participants in MCR and riichi tournaments play multiple styles).

Lees verder….

 

 

Winnaar Witte Draak vertelt!

19604 punten, dat doet hij anders nooit! !

Traditiegetrouw wordt op de eerste zaterdag van de lente in Hilversum de Sneeuwdraak op een vriendelijke manier gesommeerd een zomerhol op te zoeken. Hij vindt dat hol niet op eigen kracht, maar door mee te liften met de winnaar van het Witte Draak Toernooi dat het Hilversumse Mahjonggenootschap De Groene Draak jaarlijks, nu al weer voor de 19 keer, op die bewuste zaterdag organiseert. Deze zomer zal de gewichtige draak doorbrengen in Bennebroek. Hoe dat zo is gekomen leest u hieronder. Het Witte Draak Toernooi, waaraan Wil en ik sinds 2004 vrijwel elk jaar hebben deelgenomen, kennen we niet anders dan een heel gezellig toernooi waar met de Nederlandse regels het mooie Mahjongspel wordt gespeeld. Toen, in 2004, waren we als beginnelingen nog erg zenuwachtig en onder de indruk van de snelheid waarmee de muur werd gebouwd, het tempo waarin werd gepungd….

Lees verder….

Uitslag Witte Draak Toernooi 2018

Foto’s 2018

EindclasseringNaam spelerEindtotaalronde 1ronde 2ronde 3ronde 4
1Jeroen Meijer19604913255008324140
2Sandra van der Berkt11660187277564056-2024
3Eileen Kruize1096613014-30761618-590
4Janet Visser102205287964-14363164
5Hans van der Poel9952-16818267578716
6Jan Keevel9666784-2349772-656
7Harry Kal891460082434-19522424
8Jelle Duinsbergen813866-197475782468
9Marcel Tjon-A-Sam68384916-31445944472
10Anton Kösters528414442792-8761924
11Dennis Bruggink4499-24710564100-410
12Jit Bertelink4362113415942170-536
13Ingrid Houtepen4046-315271261384-1312
14Anja Buurman3486-188251101600-1342
15Patricia Schilte3172-1806964-924-2688
16Onno Kiviet1990-331633305281448
17Eric-Jan Hartstra1825-953-77216741876
18Jenneke Kragt14843840-1758-1548950
19Wil Meijer-Kal13621862-1920-8402260
20Herman van den Berg1183-853946-7741864
21Tommy Tjong1144-180-23003684-60
22Dennis Boekstaaf8382004464-712-918
23Ria Rep402-4141078318-580
24Annemie Verhoeven92-654-2448-2243418
25Gerrit Kragt36-438358-10521168
26Caroline van Warmerdam-250-954-90-10341828
27Jelte Rep-878598-23982712-1790
28Koos van Praag-1573-224134-1406-77
29Paul Dekema-2226-1222-147628444
30Colette Wabeke-3404-990-134-652-1628
31Charlotte Tielrooij-3407-529-608-1616-654
32Gert van der Vegt-3549-810-802-826-1111
33Jacqueline Honing-3860-36861490-1012-652
34Peter den Hartog-3868842-3026-2418734
35Gerard de Bie-3954-47581170432-798
36Joost van Doorne-4174-2118-1572-384-100
37Jellie van der Veen-42721086-3732-1610-16
38Rene Swetter-4316-2760-2150478116
39Wim Steur-5142-366-1132-1716-1928
40Albert de Bakker-514268-1230-3266-714
41Wilma Engelsma-54081576-328-4198-2458
42Wobbe Kijlstra-5534-684-636-1584-2630
43Sigrid Dekema-5678-60-4366952-2204
44Dirk Dekema-5696-364092-35261378
45Pauline Brouwer-5760-1134-2380-632-1614
46Ada Buisman-6270-1396-3560-33582044
47Karl van 't Hazeveld-6286-5546-1124-6941078
48Kees Buisman-6626-1388-4400-316-522
49Simone Davis-6767-37822868-4420-1433
50Leonie Steur-7330-11481120-4914-2388
51André Rijnders-750768-6272988-2291
52Annemiek Rabs-12286-1210-4130-3156-3790

24 maart 2018 Witte Draak Toernooi

Traditioneel wordt het Witte Draak toernooi gehouden op de laatste zaterdag van de winter. Helaas hebben we moeten uitzien naar een nieuwe locatie omdat het centrum De Akker geen afspraak kon maken over de voortzetting van het toernooi aldaar.
We hebben na enig zoekwerk een nieuwe locatie kunnen vinden, “Wijkcentrum Lopes Dias” in Hilversum Noord. Onze permanente speellocatie wordt ook de nieuwe locatie voor het gezellige en spannende Witte Draak toernooi.
Omdat het wijkcentrum op 17 maart 2018 al een groot evenement gepland heeft, zullen wij voor 2018 moeten uitwijken naar een alternatieve datum.
Deze datum is inmiddels vastgesteld op : Zaterdag  24 maart 2018

Winnaars 2017

 

Verslag van het vriendelijkste toernooi

Verslag van het vriendelijkste en gezelligste toernooi van Nederland
Van onze verslaggever  : Jelte Rep

Op zaterdag 19  maart 2017, tegen 18.00 uur – het is de laatste zaterdag van de winter en dus zindert het fameuze Witte Draak Toernooi – is er geen blijer mens dan Jelle Duinsbergen. Het gaat heel goed met hem, hij is enthousiast en strijdlustig lid van de Groene Draak, hij wordt binnenkort vader, hij is morgen jarig, maar nu is zijn allergrootste wens in vervulling gegaan: hij torst de gewichtige en fel begeerde Witte Draak Trofee. Zijn naam zal voor altijd worden bijgeschreven in de eregalerij  als 18-de winnaar van het vriendelijkste en gezelligste toernooi van Nederland.

Het 18-de Witte Draak Toernooi maakte zijn naam als zinderend evenement opnieuw volledig waar. Het tussenklassement leek wel een mallemolen. Winnaars en verliezers tolden om elkaar en over elkaar. Om duizelig van de te worden. Maar uiteindelijk bleken dit de drie koelste, stressbestendigste en gelukkigste deelnemers te zijn:

  1. Jenneke Kragt Groene Draak 7732 punten
  2. Sandra van der Berkt Groene Draak 13110 punten

en de winnaar is …

  • 1.  Jelle Duinsbergen  Groene Draak 15104 punten

  • Jelle Duinsbergen, de blijste man ter wereld na zijn spectaculaire overwinning.


    Daar staan de uiteindelijke winnaars te stralen: Sandra van der Berkt (2), Jelle Duinsbergen (1) en Jenneke Kragt (3).

    Voortaan telt de Witte Draak vier speelrondes en dus waren er dit keer vier rondewinnaars. Zij kregen allen een schattig gelukspoppetje uitgereikt.

    Het eerste poppetje was voor Jellie van der Veen (6210 punten), het tweede voor Ria Rep (5270 punten), het derde voor Ingrid Houtepen (6678 punten) en de laatste voor Jelle Duinsbergen (15668 punten!). Ook het klassement was een rollercoaster. Hans Westgeest ging van plaats 50 via plaats 41 en 51 naar de Rode Lantaarn. Jenneke Kragt sjeesde van 32 naar 13 en 2 naar plaats 3. Sandra van der Berkt startte met plaats 4, steeg naar ronde 3 naar plaats 1e en belandde uiteindelijk als 2-de. Jelle Duinsbergen ging van 22 via de 19e en 27e plaats naar de top.
    Voor Jelle viel alles samen in de vierde en laatste ronde. Alles lukte hem. Als eerste natuurlijk de Dertien Wezen terwijl hij Oost was. Dat leverde in één klap 12.000  punten op. Maar ook na die klap bleef de wong aan zijn zijde en stroomden de punt zijn kant op. Jelle: ‘Het hield niet op!’
    In het eindklassement was Jit Bertelink de eerste positivo. Zij belandde met 14 punten op de 27-ste plaats en kreeg daarvoor een passende attentie.

    Plaats 1, 2 en 3, een full flush dus voor de Groene Draak en een leuk cadeau voor het Gooise mahjonggenootschap dat sinds enkele jaren het jaarlijkse toernooi organiseert. De organisatoren, Jennemiek van Gestel, Janet Visser, Patricia Schilte en Koen van Dijk, hadden het niet gemakkelijk door een aantal last minute afzeggingen, waardoor het aantal tafels van 14 naar 13 moest worden teruggebracht. Dat verliep zo soepel en geruisloos dat de meesten van de 52 deelnemers niets van die spanning hebben gemerkt.

    Er was immers spanning genoeg in het klassement. De Witte Draak heeft de eer het Nederlands NTS kampioenschap af te trappen. De speler met de meeste punten na drie van de vier toernooien mag zich Nederlands kampioen noemen. De drie andere NTS toernooien zijn het Groene Hart (Alphen aan de Rijn), de Oostpoort (Delft) en het afsluitende Bondstoernooi (plaats nog onbekend). Vanwege deze achterliggend competitie hebben de toernooibazen het aantal speelrondes aangepast: voortaan zijn er vier rondes van 75 minuten. De spelers hebben dan nog voldoende tijd bij te komen van de geleverde strijd en om de lunch te gebruiken – een veel geprezen hoogtepunt in Hilversum en ook nu weer tot de laatste kruimel en kroket verorberd.

    Naast de broodjes en kroketten werd ook een videofilmpje opgediend, gemaakt door Jelte Rep over de Mahjong Marathon van vorig jaar en bedoeld als opwarmer voor de tweede editie van dit spektakel. Helaas kon de beamer de kleurige beelden en de opwindende muziek niet aan. Ook de tussenstanden waren lastig te zien en zo presteerde dat apparaat het slechtste van alle aanwezigen. Het filmpje staat inmiddels op YouTube en daar kun je het bekijken zo vaak je wilt:

    https://www.youtube.com/watch?v=g6rIj3gg9o4&t=14s
    De volgende Witte Draak is op 17 maart 2018.

    Uitslag van het Witte Draak Toernooi 2017

    Hieronder de volledige uitslag van het witte draak toernooi 2017
    Wij hebben als organisatie genoten van de strijdlust en de gezellige dag.
    Bedankt voor jullie komst en graag tot volgend jaar.

    ranglijst positie Naam 1e ronde 2e ronde na 2e ronde 3e ronde na 3e ronde 4e ronde toernooi resultaat
    27 Jelle Duinsbergen -340 740 400 -964 -564 15668 15104 toernooi winnaar
    1 Sandra van der Berkt 4191 1096 5287 2483 7770 5340 13110
    2 Jenneke Kragt -1116 2968 1852 4696 6548 1184 7732
    20 Albert de Bakker -1648 762 -886 1118 232 6682 6914
    7 Piet Scholte 1834 1988 3822 1342 5164 152 5316
    4 Monique Westgeest 5742 -576 5166 1084 6250 -976 5274
    5 Jellie van der Veen 6210 -104 6106 82 6188 -1388 4800
    8 Ingrid Houtepen -1192 -791 -1983 6678 4695 -110 4585
    3 Ria Rep 1078 5270 6348 -86 6262 -1952 4310
    6 Corrie Gramser 5122 172 5294 574 5868 -1876 3992
    17 Wilma Engelsma 860 -256 604 1276 1880 2092 3972
    12 Ada Buisman 1266 2728 3994 -268 3726 176 3902
    11 Jeroen Meijer 3416 788 4204 -464 3740 -606 3134
    10 Herman van den Berg 1034 3056 4090 356 4446 -1484 2962
    13 Peter den Hartog -592 -912 -1504 5076 3572 -788 2784
    14 Ria Zaal 3606 518 4124 -914 3210 -458 2752
    15 Joost van Doorne -1884 -467 -2351 5000 2649 -64 2585
    9 Wim Steur -830 120 -710 5376 4666 -2158 2508
    18 Gemma de Bruijn 3493 -532 2961 -1124 1837 640 2477
    23 Jonah Schrijver -1144 -666 -1810 1820 10 1892 1902
    19 Onno Kiviet -940 1044 104 1494 1598 228 1826
    24 Ton Rijnders -776 208 -568 566 -2 568 566
    26 Anja Buurman -2354 -1276 -3630 3310 -320 886 566
    29 Dennis Boekstaaf 3920 -840 3080 -3834 -754 1062 308
    21 Jelte Rep 2312 -884 1428 -1222 206 74 280
    16 Charlotte Tielrooij 2678 -1162 1516 652 2168 -1932 236
    36 Jit Bertelink -666 284 -382 -1592 -1974 1988 14 dichtst bij 0
    31 Gerrit Kragt -164 410 246 -1454 -1208 566 -642
    41 Marcel Tjon-A-Sam -2554 -460 -3014 -242 -3256 2542 -714
    35 Daphne Westgeest -143 -804 -947 -924 -1871 988 -883
    22 Viktor Franzen -1620 1132 -488 574 86 -1040 -954
    30 Anton Kösters -1774 -260 -2034 944 -1090 -290 -1380
    32 Joop van Doorne 1938 -1678 260 -1901 -1641 118 -1523
    33 Harry Kal -1184 -118 -1302 -340 -1642 -232 -1874
    25 Gert van der Vegt -808 800 -8 -68 -76 -1856 -1932
    40 Jacquline Honing -2816 1408 -1408 -1452 -2860 864 -1996
    45 Pauline Brouwer 566 -1850 -1284 -3788 -5072 2824 -2248
    34 André Rijnders -797 2480 1683 -3538 -1855 -408 -2263
    37 Koos van Praag -1728 -166 -1894 -306 -2200 -420 -2620
    38 Mikki Bes -814 -168 -982 -1290 -2272 -384 -2656
    42 Kees Buisman -632 -812 -1444 -2144 -3588 648 -2940
    39 Leonie Steur -2238 -1032 -3270 997 -2273 -1190 -3463
    28 Eric-Jan Hartstra 484 -2544 -2060 1398 -662 -3366 -4028
    44 Franca de Vos -3708 -638 -4346 -117 -4463 -176 -4639
    47 Annemie Verhoeven -2680 -2352 -5032 -372 -5404 747 -4657
    51 Peter van der Smitte -2556 -2006 -4562 -1358 -5920 -654 -6574
    46 Annemiek Rabs -1702 -619 -2321 -2768 -5089 -1608 -6697
    49 Lenie Knecht -1856 -2127 -3983 -1676 -5659 -1320 -6979
    50 Simone Davis -1754 -1964 -3718 -2092 -5810 -1344 -7154
    48 Jan Keevel -2572 -546 -3118 -2336 -5454 -4063 -9517
    43 Marieke Urban 560 70 630 -4288 -3658 -7150 -10808
    52 Hans Westgeest -2728 568 -2160 -3974 -6134 -8636 -14770 Rode lantaarn

    Regen en Wind op de 18e maart

    De laatste zaterdag van de winter, er is regen en een sterke oost wind voorspeld. Ons kan dat niet schelen want vandaag wordt het 18e Witte Draak Toernooi gespeeld. Wie wint dit jaar de felbegeerde Witte Draak?
    Een oude rot, een van de nieuwe deelnemers? We gaan het zien.
    We spelen met 13 tafels, met heel veel spijt moesten meerdere mensen zich op het laatste moment afmelden.