Verslag WD 2019

Zaterdag 23 maart, werd de 20e editie van het Witte Draak toernooi gehouden. Een jubileum, om dit te vieren waren er feestelijke gebakjes bij de koffie.  Maar liefst zeven  spelers waren er ieder jaar bij. Ook Jelte Rep was er alle jaren bij maar eerst als organisator. Hij is gestart met het organiseren van het Witte Draak Toernooi in 1999. Het oudste mahjongtoernooi in Nederland! Dit initiatief is uitgegroeid tot een mooie traditie en niet alleen in Hilversum. Jelte wordt hiervoor hartelijk bedankt met een boeket bloemen. Het spelersveld kent naast 51 bekende spelers ook vijf nieuwe spelers.  Zij krijgen van de dagvoorzitter  Koen van Dijk veel Wong toegewenst.

In vier rondes van ieder vijf kwartier werd er gestreden om de fel begeerde Snow Draak.  Na de eerste ronde een kwartiertje pauze om even op adem te komen, met een kopje koffie, van de intensieve start. Ondertussen wordt aan de tafel van de wedstrijdleiding druk gewerkt om de stand na de eerste ronde te kunnen publiceren.  De eerste ronde is gewonnen door Gerrit Kragt.
Na de tweede ronde is het tijd voor een heerlijke lunch in de centrale ontvangsthal: soep, broodjes, salades met melk of fris. Als de spelers na een uur pauze weer de zaal in komen worden de standen na de tweede ronde bekend gemaakt. Annemiek Rabs is de ronde winnaar. Met een limietspel van 2000 punten stijgt zij van de 49e naar de plaats 2 in het klassement,  net achter Gerrit. Ook Ria Zaal maakt een 2000 punten limiet. Het spel komt  goed op gang en de spanning stijgt.
Na de theepauze blijkt dat er ook in de derde ronde stevig is gestreden.
Annemiek heeft de aanval op Gerrit stevig ingezet met het Jadespel  en wint deze ronde 11.086 punten. Gerrit daalt naar de tweede plaats.
En dan de laatste ronde. De spelers beginnen wat vermoeid te raken er worden geen  limietspellen meer gespeeld. Maar er worden serieuze aanvallen gemaakt om de top te laten verschuiven. Dennis Boekstaaf wint deze ronde en stijgt van de 30e naar de 5e plaats. Albert de Bakker slaat in de laatste ronde ook toe en eindigt als tweede. Hij stijgt hierdoor in het klassement van de tiende naar een welverdiende derde plaats! Annemiek behoudt haar top positie.  Gerrit behoudt ondanks zijn verlies (2000 minpunten) in de laatste ronde de tweede plaats. Alle drie van harte gefeliciteerd!
Foto’s 2019

Uitslag met alle tussenstanden 

UitslagSpelerPntn 11Pntn 22Pntn 3 3Pntn 44Totaal
1Annemiek-164249962811108611054920126
2Gerrit493213880446004-22545211158
3Albert-99234-4102948363600029434
4Annemie896175241850242257459018
5Dennis Bo19289-177446-102635931218440
6Martin17161236225132215282206942
7Sandra43202-12304137966-564356322
8Gert36994-8603523529786115977
9Jacqueline22747-32027025336845322
10Jack-7403116161040605136235072
11Ria Z-22365463702-54629328193916
12Peter42033-66432-36628-412332761
13Dicky39021-15324526047956102418
14Jeroen19608-18825180613-1202412376
15Wobbe-6123024827-110837146872230
16Marcel106415201684724-1478451649
17Simone-1471424642123748200211567
18Jellie33222-436319622149661488
19Herman-15524526622214810470181332
20Paul-21795338943-68031188221223
21Jenneke-1842725366-115638-12271184
22Jit108214-10123942019666141156
23Koos-1500448861494417760131090
24Jelle17581161816-163643-29631444
25Carlos-55428-128642-30225152723410
26Nino-16226-119840205211-6243668
27Ria v B-9303288813130216-12404220
28Pauline-14844311061169418-55234-236
29Eric-Jan23286-41430135614-357954-309
30Sigrid-9303375215-9363378212-332
31Elsie65419-2124483542159616-520
32Jelte-13624146420197412-250653-1430
33Ria R-186251-782344102056817-1666
34Irene151213-143644-1790444425-1670
35Mikki30485-214649-190446-76640-1768
36Anja-23365520129-3626-178649-2146
37Conny-224-67233-105836-63038-2362
38Leonie-103236-362285823-134844-2684
39Rene-11425-286852-9923464815-3326
40Monique -100835-96637-134040-3628-3350
41Onno-159848-129843-18604511188-3638
42Joop-12423847419-138642-151047-3664
43Caroline95416-375656-65230-27630-3730
44Wim29023-264651-2298499624-4558
45Ingrid-121837-99238-206047-64839-4918
46Ada-128239-324455-7627-37232-4974
47Dennnis Br41620-21426-362054-159248-5010
48Corrie-5662924423-307452-184851-5244
49Joost72218109612-339453-398255-5558
50Kees-168250-204447-136441-62837-5718
51Karl-15624655617-87032-422356-6099
52Hans182210-247250-5894561026-6534
53Margriet-329256-12024-296450-19629-6572
54Gerard-207052-300453-124039-150846-7822
55Colette-159047-302854-211748-184050-8575
56Wilma-131440-89636-525055-127043-8730

 

 

 

 

 

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.