Categorie archief: Bondstoernooi

Bondstoernooi 2017

De Groene Draak heerst oppermachtig
In alle vroegte door weer en wind trokken zestien GROENEN, op 9 december naar IJsselstein, voor het laatste toernooi dat meetelde voor het Nederlandse Kampioenschap NTS Mahjong. Na het welkom en openingswoord door Jan Warbout, voorzitter van de NMB ging en de NTS’ers naar hun eigen ruimte om daar de stenen te laten kletteren.

Aan het einde van de dag bleek dat de GROENEN een prima resultaat hadden behaald. Voor de toernooiwinst kwamen twee groenen op het podium Gerrit ging met de derde prijs strijken en Janet verdiende met recht de eerste plaats.

Maar de dag ging natuurlijk om het Nederlandse Kampioenschap NTS Mahjong. Jelte  begon de dag bovenaan de ranglijst, maar binnen het mahjong gebeuren kunnen de stenen tot op het laatste moment voor grote verschillen zorgen.
Jelle ging uiteindelijk met de eer strijken.

Vier kampioenen op een rij
vlnr: Foppe Bakker (Riichi), Menno Deij (MCR-C), Franka de Vries (MCR-R), Jelle Duinsbergen (NTS)

De einduitslag NK NTS Mahjong 2017

WDT GHT OT BT TOTAAL BEST OF 3
1 Jelle Duinsbergen 15104 -6450 859 2608 12121 18571 DGD
2 Janet Visser 7708 -2460 12173 17421 17421 DGD
3 Jenneke Kragt 7732 -2507 5566 3118 13909 16416 DGD
4 Dennis Boekstaaf 308 4194 4327 3328 12157 11849
5 Patricia Schilte 9300 876 -146 10030 10030 DGD
6 Jelte Rep 280 11386 -1983 9683 9683 DGD
7 Joost van Doorne 2585 4020 2671 1749 11025 9276 DGD
8 Paul Dekema 7382 -926 6456 6456
9 Gerrit Kragt -642 1268 -6320 5693 -1 6319 DGD
10 Ria Rep 4310 3548 -1856 6002 6002 DGD
11 Herman van den Berg 2962 2811 5773 5773
12 Dirk Dekema 5124 104 5228 5228 DGD
13 Wilma Engelsma 3972 -1614 2361 -3908 811 4719 DGD
14 Albert de Bakker 6914 -2880 4034 4034
15 Charlotte Tielrooij 236 4348 -574 -8590 -4580 4010
16 Koen van Dijk 3808 702 -772 3738 3738 DGD
17 Jan Keevel -9517 -1728 3680 1356 -6209 3308
18 Joop van Doorne -1523 238 -1342 2939 312 1835
19 Ria Zaal 2752 -1154 1598 1598
20 Peter den Hartog 2784 -6132 3722 -5477 -5103 1029 DGD
21 Gemma de Bruijn 2477 -866 -798 813 813
22 Franca de Vos -4639 7479 -2866 -26 -26
23 Marcel Tjon-A-Sam -714 -4670 2286 -2388 -5486 -816 DGD
24 Koos van Praag -2620 -5862 1900 -552 -7134 -1272
25 Sigrid Dekema 2550 -3927 -1377 -1377
26 Onno Kiviet 1826 -6599 566 -4207 -4207 DGD
27 Jans de Heij -2720 -1688 -4408 -4408
28 Monique Westgeest 5274 -5676 -5646 -6048 -6048
29 Hans Westgeest -14770 -4702 -2170 780 -20862 -6092
30 Simone Davis -7154 -1455 1676 -6933 -6933
31 Carlos Leite -5186 -2470 -7656 -7656
32 Annemie Verhoeven -4657 692 -5768 -9733 -9733
33 Annemiek Rabs -6697 -7020 -2937 -16654 -16654

 

Uitslag NK NTS bekend

De Groene Draak feliciteert Anton Köster met zijn mooie overwinning!
Dertig bondsleden hebben minimaal 3 van de 4 NTS – toernooien gespeeld.
Het resultaat van de hoogte drie telt mee voor de ranking.

PosNaam WDTGHTOPTBTTotaal*
1Anton KöstersOosterpoort118456385477023000
2Janet VisserGroene Draak 18141-698-302117119010
3Peter den HartogGroene Draak -30570364723546217221
4Ria RepGroene Draak 46541781201004914692
5Joost van DoorneGroene Draak 10276-4894297071813964
6Franca de VosOosterpoort3003-35741374413173
7Jelte RepGroene Draak 7847-11784356-798611025
8Herman van den BergGroene Hart7065456430610468
9Annemie VerhoevenGroene Hart1673-6570167653978746
10Patricia SchilteGroene Draak -1133-2118109677057668
11Conny van den BergGroene Hart418326616375321
12Joyce GoddijnOosterpoort-1868177034883390
13Anja BuurmanOosterpoort51051212-29583359
14Annemiek RabsGroene Hart76520528-28892825
15Carlos LeiteOosterpoort-290533461910-52922351
16Hans WestgeestGroene Hart-292-31283734-16941748
17Koos van PraagGroene Hart10861551-1980-13341303
18Ria ZaalOosterpoort8631852-1800-6160915
19Onno KivietGroene Draak -3208758-58022778328
20Simone DavisOosterpoort-37289648-6128-208
21Jelle DuinsbergenGroene Draak -5406549737-4120
22Marcel Tjon-A-SamGroene Draak -186-2239-3666-6091
23Joop van DoorneOosterpoort-2176-1992-3765-7933
24Monique WestgeestGroene Hart-12464-14125730-8146
25Tim RomboutsGroene Hart-4090-80973821-8366
26Koen van DijkGroene Draak -3175-1442-3762-8379
27Walter DerooGroene Hart693-3308-6492-9107
28Colette WabekeOosterpoort-604868-4024-10004
29Jan KeevelGroene Draak -2034-6399-5212-3308-10554
30Stella BeckGroene Hart-5624-1244-13146-20014

 

De rangorde kan nog wijzigen en is gebaseerd op de resultaten zoals gepubliceerd op de website NMB Ranglijst NTS 2016

Bondstoernooi 2016

Jelte Rep
Hilversum

Al heel  vroeg was het onrustig in het Noord-Brabantse dorp Berghem en dat zou de hele dag zo blijven ook. Want hier speelde zich het Bondstoernooi 2016 af, dat voor de NTS-spelers de spannende ontknoping van het mahjongjaar betekende. Het dorp (9700 inwoners) kent niet zoveel hoogtepunten: het jaarlijkse carnaval  als Knollenrijk, een kolossale kerk, een kolossaal gemeentehuis en een kolossaal dorpshuis, Berchplaets geheten. Maar dat vanuit heel  Nederland  op zo’n vroeg  uur de auto’s met zo’n 140  zwaar gemotiveerde deelnemers toestroomden om er een spelletje te spelen, dat hadden de Berghemers nog nooit meegemaakt.

Niet dat ze er veel van konden zien. Het toernooi speelde zich af in een compleet geblindeerde (maar wel prettige) ruimte, waar een legioen rode Chinese lampen voor een warme sfeer zorgde. Er werd gelijk geschiedenis geschreven, want toen voorzitter Jan Warbout het toernooi  opende was het 9:30 uur, de vroegste starttijd ooit. Niet alle deelnemers haalden dat vroege uur. Er waren maar liefst negen deelnemers niet op tijd, maar de doorgewinterde NTS-spelers waren als enigen geheel compleet – hoewel sommigen van hen zo vroeg waren opgestaan dat ze de hele dag nauwelijks wisten waar ze mee bezig waren.

De Groenen begonnen zoals gewoonlijk enthousiast en energiek aan het toernooi. Het ging niet alleen om de dagprijzen, maar het toernooi telde ook mee voor het Nederlands NTS kampioenschap. En daar waren de prijzen nog niet verdeeld. Anton Köster (Oostpoort), Janet Visser (Groene Draak) en theoretisch ook Jelte Rep (Groene Draak) maakten een kans.  Jelte moest al snel afhaken; het ratelen van de wekker om 06:00 uur had hem genekt. Hij zou als voorlaatste eindigen.

Hoe de strijd verliep was helaas niet te volgen. Er werden (wonderlijk genoeg)  geen tussenstanden doorgegeven, waardoor veel van de spanning, de vrolijkheid en het verdriet verloren ging. Rondvraag onder de Groenen bracht  toch wel  enkele opmerkelijke spelmomenten aan het licht. In Ronde 2 (van de 4)  lanceerde Ria Rep zich als kanshebber  voor de eerste plaats door een Dertien Wezen te maken. In dezelfde ronde claimde ook Jenneke Kragt een Dertien Wezen met de winnende steen van tafel.  Maar die zelfde steen werd ook opgeëist door Onno Kiviet voor Zeven Tweelingen. Wie mocht die steen nu hebben? Omdat het bij beiden om een winnend  limietspel  ging, mocht de speler die als eerste aan de beurt was de steen hebben: Onno in dit geval. Jenneke moest genoegen nemen met een wachtend spel, 1000 punten dus. Janet Visser werkte zich in Ronde 3 tussen de kanshebbers, maar gaf zichzelf niet veel kans, aangezien ze de flow niet kon vasthouden.

Voorafgaand aan de officiële (en enige) uitslag vond  de traditionele loterij plaats. Hier presteerden de Groenen matig. Alleen Peter den Hertog en Janet Visser kregen prijzen, resp. een geurkommetje en een Leerboek MCR. De winnaar van de NTS-prijsvraag  uit de Bonds Nieuwsbrief werd Herman van de Berg (Groene Hart).

Het hoogtepunt van de dag was evenwel diepgroen gekleurd. De winnaressen van het NTS-toernooi  bleken te zijn:

  1. Ria Rep               – Groene Draak 10049 punten
  2. Jenneke Kragt – Groene Draak 8809   punten
  3. Patrica Schilte – Groene Draak 7705   punten

Glunderend poseerde het drietal met hun fraaie prijzen.Jenneke Kragt (2e) - Ria Rep (winnaar) - Patricia Schilte (3e)

Ria Rep moest wèl afstand doen van haar titel Nederlands NTS kampioen. Die titel en bijbehorende plaquette gingen naar Anton Köster, die op een matige 8-ste plaats eindigde maar een voldoende puntenvoorsprong had opgebouwd.

Rond 18 uur was het weer rustig als altijd in Berghem.

Ria Rep Nederlands Kampioen NTS

Verbaasd en overrompeld keerde ze met twee trofeeën terug naar het Gooi.

riarepAan het NTS-toernooi (onze discipline) namen 28 spelers deel, afgevaardigd door de drie mahjongclubs, die het aloude klassieke mahjong in ere houden: De Oostpoort uit Delft, het Groene Hart uit Alphen aan den Rijn en onze Groene Draak. Aangezien de Groene Draak lid is geworden van de Nederlandse Mahjongbond mochten de Groenen niet ontbreken op het Bondstoernooi dat dit jaar werd gehouden op zaterdag 19 december. Met negen spelers rukten ze uit naar Amstelveen waar alle bondsleden waren uitgenodigd voor een groot gezamenlijk toernooi. In totaal speelden er 151 mahjongers uit het hele land. Het was zo vol in het Go-centrum, dat er mannetje aan mannetje werd gespeeld en dat aan het einde van iedere ronde zuurstofgebrek ontstond. De Groenen zijn evenwel voor geen kleintje vervaard. Ook al repeteert op hun thuisbasis een fanfare eindeloos en hardnekkig, klotsen er biljardballen over de tafel en op de vloer en kijken er nieuwsgierigen toe, zij spelen onverstoorbaar door.

Over hoe de strijd zich op het toernooi ontwikkelde was geen zicht. Na twee ronden werd gestopt met het bekendmaken van standen. Daarom was de einduitslag een complete verrassing. Ria Rep geloofde haar eigen oren niet toen bij de prijsuitreiking haar naam als laatste werd genoemd. Winnaar, nummer 1 en automatisch Nederlands NTS-kampioen! ‘Ik had wel lekker gespeeld en ook flink wat mahjongs gemaakt, maar ik heb ook af en toe flink moeten betalen. Ik had geen idee waar ik stond’, aldus de verbouwereerde Ria.

Zelfs bij de prijsuitreiking wist ze niet wat haar eindscore was (8364 punten), hoe groot haar voorsprong was op de nummer 2 Annemiek Rabs (50 punten)en op nummer 3 Tim Rombouts (470 punten) en hoe haar andere tegenstanders het eraf hadden gebracht. Die uitslag werd pas de volgende ochtend bekend. Maar toen stonden onder de kerstboom in huize Rep al twee trofeeën te pronken: de eerste prijs, ontworpen door zilversmid Christine Kal, én de kampioensplaquette, die zij mocht overnemen van Marian Croeze. Marian, die zich van pijn zat te verbijten in een rolstoel na een ongelukkige val, speelt al jaren geen NTS neer, maar toonde zich blij met haar opvolgster.
Beterschap Marian! Gefeliciteerd, Ria! En bedankt, toernooiorganisatie, voor al jullie werk!

Zo scoorden de Groenen:
1. Ria 8364
6. Jelle 5011
7. Janet 4566
9. Jelte 1973
12. Joost 490
20. Dirk -3462
24. Onno -4497
24. Koen -4533
26. Patricia -5022