Nog drie rondes te gaan

We zijn weer over de helft van het Kersenbloesem seizoen 2019.  Ondanks een voetbalmatch op om ket kampioenschap van Nederland waren toch 17 spelers naar de Lopes Dias gekomen om het edele en oh zo spannende Mahjong spel te beoefenen.

Aan tafel 1 waar uw wedstrijdleider de strijd aanbond met Jelte Rep,  Karl van t Hazeveld  en Wim Steur Ging na de eerste vijf kwartier de rode lat van Jelte over op de volgende speler. Vervolgens duurde het nogmaals een half uur voordat de lat weer verder ging, Wim hield de lat maar één beurt, en daarna blief de stok tot kwart voor tien plakken bij Karl.  we kwamen dus net aan de het eerste spel van de zuidenwind ronde. Veel remises en voor het overige voornamelijk winst op Oost. (vier keer winst voor een andere wind)  Jelte was dus de tafelwinnaar, maar werd royaal voorbij gestreefd door zijn echtgenote die de avond afsloot met 18970 punten  dit leverde Joost van Doorne een record verlies op van -7.900 punten. Ook Wobbe verloor flink -7130 punten. Hij was het slachtoffer van de dadendrang van Peter de Hartog.

Reminder:

Zaterdag 25 mei is Het Groene Hart toernooi in Alphen.  we gaan daar weer met een flinke delegatie naar toe.  Regel bijtijds met wie je mee wilt rijden, zodat de organisatie niet voor onaangename verrassingen komt te staan.

In memoriam

Ton Rijnders in 2001

Ton Rijnders, een van de veteranen van het Nederlandse mahjong, is niet meer. Zaterdag 20 april overleed hij in zijn woonplaats Purmerend. Jarenlang domineerde hij de Nederlandse ranglijsten.

Pas vorig jaar moest Ton Rijnders toegeven dat meedoen aan een mahjongtoernooi voor hem te zwaar was geworden. Hij had zich ingeschreven voor het Witte Draak Toernooi 2018 in Hilversum. Nog nooit had hij een editie gemist sinds dat toernooi, waar wordt gespeeld volgens de Nederlandse Toernooi Spelregels, in 2000 van start ging. Maar op het laatste moment zag hij af van deelname. Dat moet hem veel pijn gedaan hebben.Zijn vriend en mede-Kongrover Gert van de Vegt maakte een paar maanden later via de Nieuwsbrief van de Nederlandse Mahjong Bond bekend dat Ton afscheid had genomen van de Kongrovers. “Het ging niet meer.”
Het was het afscheid van een rijk en succesvol mahjongleven, met veel hoogtepunten maar ook diepe dalen. Ton Rijnders – ‘grand old man’ van mahjongend Nederland – overleed op 20 april, 75 jaar oud.

met dank aan Martin Rep

 

Nog vier rondes te gaan in dit seizoen

Jawel, Ook gisteren was het weer een goed bezette avond voor ons Mahjong genootschap.  Maar liefst 19 spelers traden in het strijdperk. Aan de tafel van drie spelers werd voortvarend de avond geopend met een Jadespel voor Pauline op Oost. Daar moesten dus gelijk de briefjes gehaald worden omdat de fiches niet meer toereikend waren. Pauline hield de wong goed vast. Ze besloot de avond met 17370 punten. Dat ging ten koste van Jacqueline en Wobbe. met resp. -3390 en -4980 punten. Dat laatste was genoeg voor de tweede keer op een rij dat Wobbe met de troostdraak naar huis mocht.

Hier vindt u de volledige uitslag.
Deze link leidt u naar de seizoensstanden.
We zien u graag weer op 15 mei in Lopes Dias.

Koen van Dijk

Tweede speelavond Kersenbloesem

Het loopt al tegen Pasen, De lente kondigt zich op alle mogelijke manieren aan.
Zo ook woensdag avond in Lopes Dias waar deze avond naast Mahjong  ook Bingo werd gespeeld. De kreten Bingo en Mahjong wisselden elkaar aardig af.

Met 18 deelnemers werd er Mahjong gespeeld.
De winnaar van de vorige speelavond was helaas verhinderd zodat het albasten draakje niet kon worden uitgereikt.  Patricia zou met ruim 10800 punten het draakje mee naar huis mogen nemen. Misschien vindt het zijn weg nog.  De troostdraak ging naar Wobbe. Hij zat bij Patricia aan de een van de twee tafels met drie spelers.

Avond-uitslag:

Koen van Dijk

Verslagje Hilversum Denkt

Op zaterdag 6 april werd op de Kerkbrink in Hilversum het evenement “Hilversum Denkt” gehouden.  Vanaf 10 uur tot 4 uur werden er demonstraties gehouden in verschillende denksporten zoals Schaken, Go en dammen. Ook het Hilversumse Mahjonggenootschap “de Groene Draak” was daar aanwezig met een aantal leden die de hele dag Mahjong speelden en uitleg gaven. Toeschouwers en belangstellenden kregen de gelegenheid om een partijtje mee te spelen. Ze werden dan begeleid door ervaren spelers. Om ze vast kennis te laten maken met de verdubbelingen, was het de bedoeling, dat ze er minstens één wisten te scoren. Dat ging menigeen goed af. Om 4 uur werden de stenen weer opgeruimd, de tafels ingevouwen en keken we terug op een weliswaar koude maar droge dag. Een leuke manier om onze tak van denksport te promoten.       

Koen van Dijk

Kersenbloesem 2019

Een opkomst van 21 leden sierde de eerste avond van het seizoen Kersenbloesem 2019. Onder hen een nieuw gezicht  Elisabeth Abbink uit Leuden. Zij scoorde gelijk een respectabele  8170 punten. Ze heeft al aangekondigd dat ze de volgende keer weer van de partij zal zijn.

De fameuze albasten Draak ging naar Paul Dekema  met maar liefst 13.440 punten. Gevolgd door Jenneke Kragt met 11.360 punten en ondergetekende met 9.100 punten. Dat laatste was te danken aan 2x een Jadespel waarvan éénmaal op Oost.  Wilma Engelsma doneerde hiervoor tweemaal een Groene Draak steen. Zij werd hier zelf de dupe van met 11.460 minpunten en mocht de Troostdraak mee naar huis nemen.

Alle resultaten op een rijtje

Aanstaande Zaterdag is het weer Hilversum Denkt. Denksporten presenteren zich dan in het centrum van Hilversum. Wij spelen dan demonstratie partijen voor en met het winkelende publiek.Het is natuurlijk gezellig als ook onze eigen leden even komen kijken, wees van harte welkom.

Verslag WD 2019

Zaterdag 23 maart, werd de 20e editie van het Witte Draak toernooi gehouden. Een jubileum, om dit te vieren waren er feestelijke gebakjes bij de koffie.  Maar liefst zeven  spelers waren er ieder jaar bij. Ook Jelte Rep was er alle jaren bij maar eerst als organisator. Hij is gestart met het organiseren van het Witte Draak Toernooi in 1999. Het oudste mahjongtoernooi in Nederland! Dit initiatief is uitgegroeid tot een mooie traditie en niet alleen in Hilversum. Jelte wordt hiervoor hartelijk bedankt met een boeket bloemen. Het spelersveld kent naast 51 bekende spelers ook vijf nieuwe spelers.  Zij krijgen van de dagvoorzitter  Koen van Dijk veel Wong toegewenst.

In vier rondes van ieder vijf kwartier werd er gestreden om de fel begeerde Snow Draak.  Na de eerste ronde een kwartiertje pauze om even op adem te komen, met een kopje koffie, van de intensieve start. Ondertussen wordt aan de tafel van de wedstrijdleiding druk gewerkt om de stand na de eerste ronde te kunnen publiceren.  De eerste ronde is gewonnen door Gerrit Kragt.
Na de tweede ronde is het tijd voor een heerlijke lunch in de centrale ontvangsthal: soep, broodjes, salades met melk of fris. Als de spelers na een uur pauze weer de zaal in komen worden de standen na de tweede ronde bekend gemaakt. Annemiek Rabs is de ronde winnaar. Met een limietspel van 2000 punten stijgt zij van de 49e naar de plaats 2 in het klassement,  net achter Gerrit. Ook Ria Zaal maakt een 2000 punten limiet. Het spel komt  goed op gang en de spanning stijgt.
Na de theepauze blijkt dat er ook in de derde ronde stevig is gestreden.
Annemiek heeft de aanval op Gerrit stevig ingezet met het Jadespel  en wint deze ronde 11.086 punten. Gerrit daalt naar de tweede plaats.
En dan de laatste ronde. De spelers beginnen wat vermoeid te raken er worden geen  limietspellen meer gespeeld. Maar er worden serieuze aanvallen gemaakt om de top te laten verschuiven. Dennis Boekstaaf wint deze ronde en stijgt van de 30e naar de 5e plaats. Albert de Bakker slaat in de laatste ronde ook toe en eindigt als tweede. Hij stijgt hierdoor in het klassement van de tiende naar een welverdiende derde plaats! Annemiek behoudt haar top positie.  Gerrit behoudt ondanks zijn verlies (2000 minpunten) in de laatste ronde de tweede plaats. Alle drie van harte gefeliciteerd!
Foto’s 2019

Uitslag met alle tussenstanden 

UitslagSpelerPntn 11Pntn 22Pntn 3 3Pntn 44Totaal
1Annemiek-164249962811108611054920126
2Gerrit493213880446004-22545211158
3Albert-99234-4102948363600029434
4Annemie896175241850242257459018
5Dennis Bo19289-177446-102635931218440
6Martin17161236225132215282206942
7Sandra43202-12304137966-564356322
8Gert36994-8603523529786115977
9Jacqueline22747-32027025336845322
10Jack-7403116161040605136235072
11Ria Z-22365463702-54629328193916
12Peter42033-66432-36628-412332761
13Dicky39021-15324526047956102418
14Jeroen19608-18825180613-1202412376
15Wobbe-6123024827-110837146872230
16Marcel106415201684724-1478451649
17Simone-1471424642123748200211567
18Jellie33222-436319622149661488
19Herman-15524526622214810470181332
20Paul-21795338943-68031188221223
21Jenneke-1842725366-115638-12271184
22Jit108214-10123942019666141156
23Koos-1500448861494417760131090
24Jelle17581161816-163643-29631444
25Carlos-55428-128642-30225152723410
26Nino-16226-119840205211-6243668
27Ria v B-9303288813130216-12404220
28Pauline-14844311061169418-55234-236
29Eric-Jan23286-41430135614-357954-309
30Sigrid-9303375215-9363378212-332
31Elsie65419-2124483542159616-520
32Jelte-13624146420197412-250653-1430
33Ria R-186251-782344102056817-1666
34Irene151213-143644-1790444425-1670
35Mikki30485-214649-190446-76640-1768
36Anja-23365520129-3626-178649-2146
37Conny-224-67233-105836-63038-2362
38Leonie-103236-362285823-134844-2684
39Rene-11425-286852-9923464815-3326
40Monique -100835-96637-134040-3628-3350
41Onno-159848-129843-18604511188-3638
42Joop-12423847419-138642-151047-3664
43Caroline95416-375656-65230-27630-3730
44Wim29023-264651-2298499624-4558
45Ingrid-121837-99238-206047-64839-4918
46Ada-128239-324455-7627-37232-4974
47Dennnis Br41620-21426-362054-159248-5010
48Corrie-5662924423-307452-184851-5244
49Joost72218109612-339453-398255-5558
50Kees-168250-204447-136441-62837-5718
51Karl-15624655617-87032-422356-6099
52Hans182210-247250-5894561026-6534
53Margriet-329256-12024-296450-19629-6572
54Gerard-207052-300453-124039-150846-7822
55Colette-159047-302854-211748-184050-8575
56Wilma-131440-89636-525055-127043-8730

 

 

 

 

 

Laatste avond Bamboe 2019

Het seizoen Bamboe 2019 zit er weer op. Over veertien dagen beginnen we aan het nieuwe seizoen Kersenbloesem 2019.

De winnaar van de avond was tot ieders verrassing Gerrit Kragt met maar liefst 13.130 punten. Dit ging ten koste van Patricia Schilte die de troostdraak mee naar huis nam. -7.770 punten mocht zij inleveren.  Ria Rep is de seizoenswinnaar met 51.010 punten. Op de lijst van hoogste seizoensscores neemt zij met dit resultaat de derde plek in.

Hier staat de Volledige uitslag

Dan nu de blik op ons jaarlijkse Witte Draak toernooi. Zaterdag is het zover en verzamelen de 60 spelers zich in wijkcentrum  Lopes Dias aan de Lopes Diaslaan in Hilversum.
Voor de deelnemers gaan de deuren om half tien open. Maar als je je geroepen voelt om een steentje bij te dragen bij het inrichten van de zaal ben je al om kwart voor negen welkom. We verheugen ons op een leuk en gezellig evenement. Tot zaterdag!

Verslag ALV NMB

Met jullie volmacht op zak ben ik zaterdag naar de Algemene Ledenvergadering van de NMB geweest in IJsselstein. Naast de vaste agendapunten zoals notulen, jaarverslag, financieel verslag, en begroting, kwamen een paar bijzondere onderwerpen aan de orde.

Allereerst het voorstel over benoeming leden van verdienste en ereleden. De ALV kwam hier niet uit, voorstel afgewezen.

Een tweede voorstel was het instellen van jeugdcontributie. Het idee jeugd en studenten een goedkoper bondslidmaatschap aan te bieden werd omarmt. Mogelijk zou er onderscheid gemaakt moeten worden tussen jeugd en studenten. Het bestuur nam voorstel terug en komt met nieuw voorstel.

Van 20 juni tot 23 juni vindt in Rosmalen het Europese kampioenschap Riichi plaats.
Vanuit de organisatie doen ze een beroep op vrijwilligers om hierbij te helpen. Naast het inrichten en opbouwen van de locatie moet ook tijdens het toernooi het nodige werk verzet worden. Heb je hiervoor interesse, meld je dan aan bij de organisatie via https://www.ermc2019.com/contact/ Ans Hoogland heeft de coördinatie.

Maaike Fleskens van Publiciteit en Promotie is hard op zoek naar mensen die haar in de uitvoering van haar promotionele activiteiten wil ondersteunen. Het gaat hierbij niet om permanente leden van de werkgroep maar om incidentele ondersteuning, (tekst schrijven, Instructie geven – bijvoorbeeld aan scholen – etc.)

Voor de NMB-website was men op zoek naar een nieuwe webmaster en die heeft zich tijdens en vanuit de vergadering aangemeld.

Tot zover de belangrijkste punten uit de vergadering.

Weer zeer hoge scores

Met 21 spelers speelden we gisterenavond weer aan zes tafels. 3 maal een tafel van vier spelers en 3 maal een tafel van drie spelers. Laten we eens kijken of een tafel van drie spelers betere scores haalt dan een tafel van vier spelers.
De hoogste score van de avond ging naar Ria met 22.000 punten. (Dit is van de nu actieve spelers de hoogste score die op één avond behaald is. Op de All Time High score lijst komt ze op een 2e plaats achter Olga van Erkel die ooit 29.680 punten scoorde.) Ria speelde aan een tafel van drie.
De volgende hoge score had Jennemiek met 18.600 punten, (nog geen verbetering van haar persoonlijk record). Zij speelde ook op een tafel van drie. Janet volgde de koplopers van de avond met een score van 12290 punten op een tafel van vier. De volgende topper was Jelte op een drie tafel met 7740 punten en Rene met 4860 en Peter met 4300 punten, beiden aan een tafel van vier. Tot zover de tafelwinnaars. Een voorzichtige conclusie kan zijn dat de tafel van drie leidt tot hogere scores van de winnaars.
Daar tegenover staat dat de verliezers gezamenlijk evenzoveel punten inleverden.
Joost op een tafel van drie – 10580
Jacqueline, ook op drie – 6810
Jelle op dezelfde tafel – 6190
Dirk op een vier tafel – 1810
Wobbe op een drie tafel – 1350
Pauline op een drie tafel – 980
De volledige score en standen: Klik hier