Buiten klettert de regen en binnen de stenen

Op deze regenachtige avond was er voor de donderdag al een stevige storm voorspeld maar binnen de muren van het Lopez Dias wijkcentrum stormde het woensdagavond al. 18 mahjong spelers maakten een gezellige drukte die her en der de individuele concentratie wat verstoorde. Discussie en quasi gemopper op de wong die niet wilde komen, het hoort er allemaal bij.

Uiteindelijk gingen Patricia (8250) en Joost (-810) met de Draken weer huiswaarts.            Zie hier het avondresultaat en de standen

Aan het einde van de avond is gevraagd of er interesse is om eerder te beginnen en eerder te stoppen.  Bijvoorbeeld beginnen om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. De eerste reacties waren positief, maar niet iedereen was aanwezig. Dus denk er nog even over na en laat je reactie via mahjonghilversum@gmail.com weten.

De volgende speelavond (8 maart) beginnen we nog gewoon om 20.00 uur. Die avond besluiten we of we de speeltijden gaan aanpassen.

Denk nog even aan: …………

18 maart Witte Draak toernooi  (Hilversum)
8 april       Hilversum Denkt
13 mei      Groene Hart toernooi (Alphen a d Rijn)

Koen

 

 

 

Nieuwe leden; nieuwe ronde; nieuwe kansen

Alweer 19 bekende gezichten zaten op woensdagavond achter hun lat om het nobele Mahjongspel  te beoefenen. Dit aantal werd aangevuld met één nieuwkomer, Wilma Engelsma,  helemaal uit Vinkeveen, die afgelopen jaar het spel heeft geleerd van onze Professor Mah Jongh  (Jelte Rep).

Nadat op 10.30uur de rook was opgetrokken en een ieder zich gereed maakte om de vrieskou te trotseren,  bleek dat Jenneke Kragt die avond veruit de sterkste was geweest. Zij ging met de albasten draak richting Laren. Jacqueline speelde aan dezelfde tafel en werd de dupe van deze overweldigende dadendrang. Zij leverde 2150 punten in.
Peter liep weer wat verder op Ria in, maar haar tafel had helemaal geen geluk en kwamen na twee en een half uur spelen slechts tot het eerste spel in de zuiderronde.

de volledige uitslag vind je Hier en de nieuwe stand vind je op deze plek

zaterdag 8 april is nog ver, maar dan wordt het evenement “Hilversum Denkt” weer gehouden. We zouden het leuk vinden daarbij weer een vertegenwoordiging ons edele spel aan de Hilversumse bevolking te tonen. Er zijn geen kosten aan verbonden. We willen in principe weer met twee tafels deelnemen.  Als je interesse hebt in deze demonstratie dag, meld je dan aan bij Koen of bij Janet. (mahjonghilversum@gmail.com).

Op 18 maart 2017 is ons Witte Draak toernooi in zalencenrum Den Akker aan het Melkpad.  Als je je nog niet hebt opgegeven, treuzel niet langer en meld je aan.

Koen van Dijk

 

Groene Leonie verovert Rode Draak

Sinds de familie Rep de vrienden van hun vrienden ook tot hun vrienden rekent, heeft een groot aantal Groenen deelgenomen aan het Rode Draak Toernooi, een invitatietoernooi ‘for family & friends’. Op de 29-ste editie van dit exclusieve toernooi deden de Groenen dan ook flink van spreken en het was een Licht-Groene, Leonie Steur, de vrouw van onze Wim, die de hoofdprijs veroverde. Gerrit Kragt werd tweede, en Mikki Bes (oud-Groen) derde.
Het exclusieve startbewijs voor het Rode Draak Toernooi.


De aanwezigheid van zoveel Groenen zorgden voor veel gezelligheid en spanning. Maar het waren uiteraard de Reppen, die het ‘linker rijtje’ domineerden. Ze spelen al mee sinds 1989, toen het eerste Rode Draak Toernooi werd gehouden, steeds op de tweede zaterdag van het jaar. Het is één van de oudste toernooien van het land. Volgend jaar zal de 30-ste editie feestelijk worden gevierd.


Het contigent Groenen bestond uit:
Gerrit Kragt  (2e), Jenneke Kragt(13e), Jacqueline Honing (27e), Janet Visser(10e), Jelte Rep(9e), Jennemiek van Gestel(28e), Joost van Doorne(21e) en zijn dochter Aniek (40e), Kees Buisman (15e), vergezeld door zijn vrouw Ada(30e), Koen van Dijk(35e), Onno Kiviet(20e), Patricia Schilte(23e),  Pauline Brouwer(29e), Ria Rep(7e), Wim Steur(17e), met zijn vrouw Leonie (1e), Jelle Duinsbergen (6e),
Marcel Tjon A.Sam(26e), Jan Keevel(16e) en Peter den Hartog(43e)
Jelte Rep
Hilversum 15 januari

Gerrit 2e op de Rode Draak

De Groene Draak feliciteert Leonie met de eerste, onze Gerrit met de tweede en Mikki met de derde plaats op het Rode Draak Toernooi. WIj danken Gilles, Miranda en Viktor voor de organisatie van dit gezellige toernooi. Net als andere jaren was het een  geslaagde avond, wij kijken uit naar het zesde lustrum volgend jaar van het oudste toernooi Nederland.

 

De winnaars

En dat is Peter

De eerste speelavond van het nieuwe jaar, 20 spelers hebben zich voor acht uur aangemeld om het nieuwe jaar te openen met een sterke score. Natuurlijk weet iedereen ook dat een sterke score voor de een, een gedeelde negatieve score voor de anderen betekent. Maar toch 5 volledig bezette speeltafels geeft ons een goede moed voor het nieuwe jaar.

Voor dat het starschot klonk kon aan Jennemiek van Gestel  nog even de teruggevonden seizoensdraak worden uitgereikt. Jelle maakte daarna bekend dat hij dit jaar echt vader verwachte te worden.
Toen barstte de strijd op alle tafels in volle hevigheid los en de eerste Mahjong viel al na enkele minuten. Een verborgen schat. Maar dat was geen garantie voor de hoofdprijs, want toen de rook van alle gevechten was opgetrokken bleek die voor Peter den Hartog te zijn met het geweldige aantal van 18.870 punten. Jenneke was het grootste slachtoffer van deze dadendrang en verliet het strijdperk met een kleine 4000 punten in de min. Zie hier de volledige uitslag en deze link voert u naar de stand na twee speelavonden. Het Bamboeseizoen 2017 is van start.

Uitslag NK NTS bekend

De Groene Draak feliciteert Anton Köster met zijn mooie overwinning!
Dertig bondsleden hebben minimaal 3 van de 4 NTS – toernooien gespeeld.
Het resultaat van de hoogte drie telt mee voor de ranking.

PosNaam WDTGHTOPTBTTotaal*
1Anton KöstersOosterpoort118456385477023000
2Janet VisserGroene Draak 18141-698-302117119010
3Peter den HartogGroene Draak -30570364723546217221
4Ria RepGroene Draak 46541781201004914692
5Joost van DoorneGroene Draak 10276-4894297071813964
6Franca de VosOosterpoort3003-35741374413173
7Jelte RepGroene Draak 7847-11784356-798611025
8Herman van den BergGroene Hart7065456430610468
9Annemie VerhoevenGroene Hart1673-6570167653978746
10Patricia SchilteGroene Draak -1133-2118109677057668
11Conny van den BergGroene Hart418326616375321
12Joyce GoddijnOosterpoort-1868177034883390
13Anja BuurmanOosterpoort51051212-29583359
14Annemiek RabsGroene Hart76520528-28892825
15Carlos LeiteOosterpoort-290533461910-52922351
16Hans WestgeestGroene Hart-292-31283734-16941748
17Koos van PraagGroene Hart10861551-1980-13341303
18Ria ZaalOosterpoort8631852-1800-6160915
19Onno KivietGroene Draak -3208758-58022778328
20Simone DavisOosterpoort-37289648-6128-208
21Jelle DuinsbergenGroene Draak -5406549737-4120
22Marcel Tjon-A-SamGroene Draak -186-2239-3666-6091
23Joop van DoorneOosterpoort-2176-1992-3765-7933
24Monique WestgeestGroene Hart-12464-14125730-8146
25Tim RomboutsGroene Hart-4090-80973821-8366
26Koen van DijkGroene Draak -3175-1442-3762-8379
27Walter DerooGroene Hart693-3308-6492-9107
28Colette WabekeOosterpoort-604868-4024-10004
29Jan KeevelGroene Draak -2034-6399-5212-3308-10554
30Stella BeckGroene Hart-5624-1244-13146-20014

 

De rangorde kan nog wijzigen en is gebaseerd op de resultaten zoals gepubliceerd op de website NMB Ranglijst NTS 2016

Bondstoernooi 2016

Jelte Rep
Hilversum

Al heel  vroeg was het onrustig in het Noord-Brabantse dorp Berghem en dat zou de hele dag zo blijven ook. Want hier speelde zich het Bondstoernooi 2016 af, dat voor de NTS-spelers de spannende ontknoping van het mahjongjaar betekende. Het dorp (9700 inwoners) kent niet zoveel hoogtepunten: het jaarlijkse carnaval  als Knollenrijk, een kolossale kerk, een kolossaal gemeentehuis en een kolossaal dorpshuis, Berchplaets geheten. Maar dat vanuit heel  Nederland  op zo’n vroeg  uur de auto’s met zo’n 140  zwaar gemotiveerde deelnemers toestroomden om er een spelletje te spelen, dat hadden de Berghemers nog nooit meegemaakt.

Niet dat ze er veel van konden zien. Het toernooi speelde zich af in een compleet geblindeerde (maar wel prettige) ruimte, waar een legioen rode Chinese lampen voor een warme sfeer zorgde. Er werd gelijk geschiedenis geschreven, want toen voorzitter Jan Warbout het toernooi  opende was het 9:30 uur, de vroegste starttijd ooit. Niet alle deelnemers haalden dat vroege uur. Er waren maar liefst negen deelnemers niet op tijd, maar de doorgewinterde NTS-spelers waren als enigen geheel compleet – hoewel sommigen van hen zo vroeg waren opgestaan dat ze de hele dag nauwelijks wisten waar ze mee bezig waren.

De Groenen begonnen zoals gewoonlijk enthousiast en energiek aan het toernooi. Het ging niet alleen om de dagprijzen, maar het toernooi telde ook mee voor het Nederlands NTS kampioenschap. En daar waren de prijzen nog niet verdeeld. Anton Köster (Oostpoort), Janet Visser (Groene Draak) en theoretisch ook Jelte Rep (Groene Draak) maakten een kans.  Jelte moest al snel afhaken; het ratelen van de wekker om 06:00 uur had hem genekt. Hij zou als voorlaatste eindigen.

Hoe de strijd verliep was helaas niet te volgen. Er werden (wonderlijk genoeg)  geen tussenstanden doorgegeven, waardoor veel van de spanning, de vrolijkheid en het verdriet verloren ging. Rondvraag onder de Groenen bracht  toch wel  enkele opmerkelijke spelmomenten aan het licht. In Ronde 2 (van de 4)  lanceerde Ria Rep zich als kanshebber  voor de eerste plaats door een Dertien Wezen te maken. In dezelfde ronde claimde ook Jenneke Kragt een Dertien Wezen met de winnende steen van tafel.  Maar die zelfde steen werd ook opgeëist door Onno Kiviet voor Zeven Tweelingen. Wie mocht die steen nu hebben? Omdat het bij beiden om een winnend  limietspel  ging, mocht de speler die als eerste aan de beurt was de steen hebben: Onno in dit geval. Jenneke moest genoegen nemen met een wachtend spel, 1000 punten dus. Janet Visser werkte zich in Ronde 3 tussen de kanshebbers, maar gaf zichzelf niet veel kans, aangezien ze de flow niet kon vasthouden.

Voorafgaand aan de officiële (en enige) uitslag vond  de traditionele loterij plaats. Hier presteerden de Groenen matig. Alleen Peter den Hertog en Janet Visser kregen prijzen, resp. een geurkommetje en een Leerboek MCR. De winnaar van de NTS-prijsvraag  uit de Bonds Nieuwsbrief werd Herman van de Berg (Groene Hart).

Het hoogtepunt van de dag was evenwel diepgroen gekleurd. De winnaressen van het NTS-toernooi  bleken te zijn:

  1. Ria Rep               – Groene Draak 10049 punten
  2. Jenneke Kragt – Groene Draak 8809   punten
  3. Patrica Schilte – Groene Draak 7705   punten

Glunderend poseerde het drietal met hun fraaie prijzen.Jenneke Kragt (2e) - Ria Rep (winnaar) - Patricia Schilte (3e)

Ria Rep moest wèl afstand doen van haar titel Nederlands NTS kampioen. Die titel en bijbehorende plaquette gingen naar Anton Köster, die op een matige 8-ste plaats eindigde maar een voldoende puntenvoorsprong had opgebouwd.

Rond 18 uur was het weer rustig als altijd in Berghem.