Een warme avond

18 april 2018, het weer is aardig van slag, de hele dag is het zomers-warm geweest en ook in de avond uren ligt de temperatuur nog boven de 20 graden.
In Lopes Dias gaan de ramen open. Helaas kunnen we de tafels niet buiten zetten zodat we wel binnen moeten spelen.
Na een ingelast spoedoverleg van 15 minuten, trekken we onze lootjes. Met 19 spelers is er 1 tafel van drie spelers.
Om 10 minuten voor tien klinkt het signaal “Laatste ronde” waardoor de op dat moment lopende ronde afgemaakt mag worden maar geen nieuwe ronde meer kan worden begonnen.
Om kwart over tien kennen we de Uitslag. Marcel mag met de avonddraak naar huis, en het troost draakje gaat naar Jennemiek, de winnaar van de vorige keer.

De Avond uitslag

de stand in het seizoen

Koen van Dijk

Hilversum denkt II

HILVERSUM – In het eerste weekend van april vind het evenement Hilversum Denkt plaats op de Kerkbrink in Hilversum. Onder andere dammen, Mahjong, Go en schaken, stonden op het programma.

Hilversum Denkt is een initiatief van de denksportvereningingen in Hilversum en de gemeente Hilversum. Jong en oud, iedereen was welkom.

Bekijk de beelden van het evenement hieronder:

Promotie denksport!

Mahjongmarathon 2018

Het leek er niet van te komen dit jaar, maar nu doet zich toch ineens de kans voor….om de derde NTS Mahjongmarathon te houden, en wel van 30 juni ( vanaf 11 uur ) op 1 juli.

We hebben een nieuwe locatie, wederom in het Gooi. Een ‘eigen’ accommodatie met woonkamer, 2 slaapzalen met elk 24 bedden. Kookgelegenheid en veel buitenruimte omgeven door natuur, maken het geheel compleet. De kosten zullen vergelijkbaar zijn met vorig jaar.

Teams – net zoals vorig jaar mag een team uit maximaal twee spelers bestaan. Spelers hoeven geen lid van een club of van de bond te zijn, maar moeten wel ruim ervaren zijn in het spelen van de NTS-regels. Je kan je al eenling aanmelden, dan smeden wij – door loting –  eenlingen tot teams.

Verloop – aan tafel speelt telkens één teamlid. Teamleden mogen elkaar naar believen afwisselen. Tussendoor wisselen we voor de nodige variatie geregeld van tafel. Volgens een beproefd speelschema volbrengen we met z’n allen de 24 uur. We starten op 30 juni om 11.00 uur.

Er zijn mensen aanwezig voor het zeer belangrijke randgebeuren zorgen. Denk hierbij aan het bijhouden van de standen en het verzorgen van de catering.

Aanmelden – je kunt je per team of solo aanmelden door een mail te sturen aan mahjonghilversum@gmail.com

Witte Draak in het nieuws!

Jeroen Meijer Catches Dutch “White Dragon” By The Tail

HILVERSUM, The Netherlands – Jeroen Meijer convincingly wins the nineteenth edition of the infamous “White Dragon Tournament” scoring 19,604 points, followed by Sandra van den Berkt with 11,660 points, while Eileen Kruize finishes third scoring 10,966 points. Jelle Duinsbergen, victor of the 2017 edition, strands at the number eight spot.

The annual “White Dragon Tournament”, one of the oldest tournaments in the Netherlands, is hosted by mahjong society ‘De Groene Draak’ (‘The Green Dragon’); one of the four clubs affiliated with the Dutch Mahjong Association playing by the so-called Dutch Tournament Rules, the local variant of the Chinese Classical Rules. This tournament is the first event in a series of four under this ruleset in 2018; the highest scoring player of these four tournaments will be hailed Dutch Champion upcoming December. In total fifty-two players, members and non-members of the Dutch Mahjong Association, gathered in a community center in the heart of the Netherlands to compete in four rounds. Most participants have vigorously dedicated themselves to this particular style, a practice which is uncommon in the Netherlands (with a few exceptions Dutch participants in MCR and riichi tournaments play multiple styles).

Lees verder….

 

 

Eerste speelavond van het Kersenbloesem seizoen

In het mooie verhaal van Jeroen Meijer (Bamboe acht) over de Wong van het Witte Draak toernooi kan Jennemiek van Gestel zich waarschijnlijk zeer goed vinden.
Op 4 april 2018 had zij die Wong volledig op haar schouder en besloot de avond met 18.550 punten. (Twee onregelmatige limieten en een spel van 2000 pnt op oost) Weliswaar nog geen avond record maar voorwaar een mooie score die goed genoeg is voor de avondprijs.
Dit ging te koste van onze teruggekeerde Hans van der Poel die weer een avond mee kwam spelen. Hij verliet het wijkcentrum met een negatieve score van -6.440.
Het was weer erg gezellig en we hebben het seizoen een goede start gegeven.

Zie hier de scores.

Winnaar Witte Draak vertelt!

19604 punten, dat doet hij anders nooit! !

Traditiegetrouw wordt op de eerste zaterdag van de lente in Hilversum de Sneeuwdraak op een vriendelijke manier gesommeerd een zomerhol op te zoeken. Hij vindt dat hol niet op eigen kracht, maar door mee te liften met de winnaar van het Witte Draak Toernooi dat het Hilversumse Mahjonggenootschap De Groene Draak jaarlijks, nu al weer voor de 19 keer, op die bewuste zaterdag organiseert. Deze zomer zal de gewichtige draak doorbrengen in Bennebroek. Hoe dat zo is gekomen leest u hieronder. Het Witte Draak Toernooi, waaraan Wil en ik sinds 2004 vrijwel elk jaar hebben deelgenomen, kennen we niet anders dan een heel gezellig toernooi waar met de Nederlandse regels het mooie Mahjongspel wordt gespeeld. Toen, in 2004, waren we als beginnelingen nog erg zenuwachtig en onder de indruk van de snelheid waarmee de muur werd gebouwd, het tempo waarin werd gepungd….

Lees verder….

Witte Draak Toernooi, Hilversum

Toernooiverslag Witte Draak NTS-Toernooi, Hilversum 24 maart 2018

Zaterdag 24 maart, de eerste zaterdag van de lente: Het Witte Draak Toernooi in Hilversum met 52 deelnemers een groot succes. Dit jaar een nieuwe locatie: wijkcentrum Lopes Dias. Het bleek een goede keus te zijn geweest: prima verzorgd, uitstekende lunch, ruime zaal en lekker dat de lunch in een andere ruimte was.
Spannende tussenstanden, waarbij iedere rondenwinnaar een gelukspoppetje uitgereikt kreeg. Na vier ronden waren de winnaars bekend:
Op de eerste plaats: Jeroen Meijer met 19.604 punten.
Op de tweede plaats Sandra van der Berkt met 11.660 punten en
op de derde plaats Eileen Kruize met 10966 punten.
Een goede start voor wie ook aan de andere NTS-toernooien deel zal nemen.

De glorieuze winnaars, Sandra, Jeroen en Eileen.

 

Uitslag Witte Draak Toernooi 2018

Foto’s 2018

EindclasseringNaam spelerEindtotaalronde 1ronde 2ronde 3ronde 4
1Jeroen Meijer19604913255008324140
2Sandra van der Berkt11660187277564056-2024
3Eileen Kruize1096613014-30761618-590
4Janet Visser102205287964-14363164
5Hans van der Poel9952-16818267578716
6Jan Keevel9666784-2349772-656
7Harry Kal891460082434-19522424
8Jelle Duinsbergen813866-197475782468
9Marcel Tjon-A-Sam68384916-31445944472
10Anton Kösters528414442792-8761924
11Dennis Bruggink4499-24710564100-410
12Jit Bertelink4362113415942170-536
13Ingrid Houtepen4046-315271261384-1312
14Anja Buurman3486-188251101600-1342
15Patricia Schilte3172-1806964-924-2688
16Onno Kiviet1990-331633305281448
17Eric-Jan Hartstra1825-953-77216741876
18Jenneke Kragt14843840-1758-1548950
19Wil Meijer-Kal13621862-1920-8402260
20Herman van den Berg1183-853946-7741864
21Tommy Tjong1144-180-23003684-60
22Dennis Boekstaaf8382004464-712-918
23Ria Rep402-4141078318-580
24Annemie Verhoeven92-654-2448-2243418
25Gerrit Kragt36-438358-10521168
26Caroline van Warmerdam-250-954-90-10341828
27Jelte Rep-878598-23982712-1790
28Koos van Praag-1573-224134-1406-77
29Paul Dekema-2226-1222-147628444
30Colette Wabeke-3404-990-134-652-1628
31Charlotte Tielrooij-3407-529-608-1616-654
32Gert van der Vegt-3549-810-802-826-1111
33Jacqueline Honing-3860-36861490-1012-652
34Peter den Hartog-3868842-3026-2418734
35Gerard de Bie-3954-47581170432-798
36Joost van Doorne-4174-2118-1572-384-100
37Jellie van der Veen-42721086-3732-1610-16
38Rene Swetter-4316-2760-2150478116
39Wim Steur-5142-366-1132-1716-1928
40Albert de Bakker-514268-1230-3266-714
41Wilma Engelsma-54081576-328-4198-2458
42Wobbe Kijlstra-5534-684-636-1584-2630
43Sigrid Dekema-5678-60-4366952-2204
44Dirk Dekema-5696-364092-35261378
45Pauline Brouwer-5760-1134-2380-632-1614
46Ada Buisman-6270-1396-3560-33582044
47Karl van 't Hazeveld-6286-5546-1124-6941078
48Kees Buisman-6626-1388-4400-316-522
49Simone Davis-6767-37822868-4420-1433
50Leonie Steur-7330-11481120-4914-2388
51André Rijnders-750768-6272988-2291
52Annemiek Rabs-12286-1210-4130-3156-3790