Uitslag Witte Draak Toernooi 2018

Foto’s 2018

EindclasseringNaam spelerEindtotaalronde 1ronde 2ronde 3ronde 4
1Jeroen Meijer19604913255008324140
2Sandra van der Berkt11660187277564056-2024
3Eileen Kruize1096613014-30761618-590
4Janet Visser102205287964-14363164
5Hans van der Poel9952-16818267578716
6Jan Keevel9666784-2349772-656
7Harry Kal891460082434-19522424
8Jelle Duinsbergen813866-197475782468
9Marcel Tjon-A-Sam68384916-31445944472
10Anton Kösters528414442792-8761924
11Dennis Bruggink4499-24710564100-410
12Jit Bertelink4362113415942170-536
13Ingrid Houtepen4046-315271261384-1312
14Anja Buurman3486-188251101600-1342
15Patricia Schilte3172-1806964-924-2688
16Onno Kiviet1990-331633305281448
17Eric-Jan Hartstra1825-953-77216741876
18Jenneke Kragt14843840-1758-1548950
19Wil Meijer-Kal13621862-1920-8402260
20Herman van den Berg1183-853946-7741864
21Tommy Tjong1144-180-23003684-60
22Dennis Boekstaaf8382004464-712-918
23Ria Rep402-4141078318-580
24Annemie Verhoeven92-654-2448-2243418
25Gerrit Kragt36-438358-10521168
26Caroline van Warmerdam-250-954-90-10341828
27Jelte Rep-878598-23982712-1790
28Koos van Praag-1573-224134-1406-77
29Paul Dekema-2226-1222-147628444
30Colette Wabeke-3404-990-134-652-1628
31Charlotte Tielrooij-3407-529-608-1616-654
32Gert van der Vegt-3549-810-802-826-1111
33Jacqueline Honing-3860-36861490-1012-652
34Peter den Hartog-3868842-3026-2418734
35Gerard de Bie-3954-47581170432-798
36Joost van Doorne-4174-2118-1572-384-100
37Jellie van der Veen-42721086-3732-1610-16
38Rene Swetter-4316-2760-2150478116
39Wim Steur-5142-366-1132-1716-1928
40Albert de Bakker-514268-1230-3266-714
41Wilma Engelsma-54081576-328-4198-2458
42Wobbe Kijlstra-5534-684-636-1584-2630
43Sigrid Dekema-5678-60-4366952-2204
44Dirk Dekema-5696-364092-35261378
45Pauline Brouwer-5760-1134-2380-632-1614
46Ada Buisman-6270-1396-3560-33582044
47Karl van 't Hazeveld-6286-5546-1124-6941078
48Kees Buisman-6626-1388-4400-316-522
49Simone Davis-6767-37822868-4420-1433
50Leonie Steur-7330-11481120-4914-2388
51André Rijnders-750768-6272988-2291
52Annemiek Rabs-12286-1210-4130-3156-3790

De Grote Groene Draak is voor Jennemiek

De laatste avond van het Bamboe seizoen en de laatste avond voor het Grote Witte Draak Toernooi.  We hebben voor het toernooi 52 spelers en twee reserves, dat moet wel goed gaan.

Terug naar deze speelavond.
Aan tafel 1 speelden de vier koplopers tegen elkaar. Ze gaven elkaar weinig cadeau en speelden sterk. Jennemiek wist met een Drakenslang op Oost haar score met 6000 punten op te krikken. Hoe zeer de andere spelers ook hun best deden, hier konden ze niet tegen op en op het einde van de avond ging Jennemiek met 12070 punten van tafel. Hiermee was zij echter niet de avondwinnaar, dat was Wim Steur met 12430 punten.  Hij kon het albasten Draakje in ontvangst nemen. Jennemiek ontving de Seizoensdraak. Met een seizoensscore van 35170. was zij de terechte winnaar.
Joost kreeg het Troostdraakje voor de grootste negatieve score. Hij sloot de avond af met -6530 punten.

Wij hopen jullie allemaal a.s. zaterdag te zien op het fameuze Witte Draak toernooi.

De voorlaatste avond

De voorlaatste avond van het Bamboe seizoen 2018
Op de speelavond van de Groenen in Lopes Dias komt Marcel binnen met de seizoens-wisseltrofee. “De Onbreekbare Grote Draak” .  Volgende keer 21 maart heeft hij verplichtingen in een stemlokaal, hij kan dus niet op de laatste avond van het seizoen aanwezig zijn. Gelet zijn positie in de middelste regionen van de ranglijst en het feit dat hij de laatste keer niet meespeelt zal de Draak dus in andere handen overgaan.

De top 4 van de ranglijst gaat op 21 maart aan tafel 1 strijden on deze prachtige trofee. Wie het zijn vind je hier.

De winnaar van de avond was zonder enige twijfel Rene, die met een Groen spel op Oost al in het begin van de avond een solide basis legde.

De volledige uitslag vind je hier.

Twee topscores & één winnaar

Twee topscores toch maar één Winnaar
De avond van de 21 februari begon als alle andere avonden.
Om half acht hadden we vier tafels gereed staan voor de 16 aanwezige spelers, maar net voordat de laatste tafelnummers zijn getrokken komt Peter nog even binnen stuiven. Dat resulteert dus in een vijfde tafel, drie tafels van drie en twee tafels van vier.
Snel een laatste tafel klaargemaakt. Dank voor alle hulp en de fiches opnieuw verdeeld.
Om kwart voor acht was iedereen aan het spelen.

Om tien voor tien de laatste ronde ingezet. en om tien over tien was de volledige uitslag bekend.  Gerrit was topscorer met een score van 14610 punten, gevolgd door Koen met een score van 10260 punten.  Wobbe was de  verliezer met minus 7740 punten.
Hier staan de avondresultaten  en hier staan de standen van het seizoen

 

Het tellen van de fiches

Het was een reuze gezellige speelavond op 7 februari 2018,  met 18 aangetreden spelers speelden we op 3 tafels van 4 spelers en 2 tafels van 3 spelers. De fiches en de stenen lagen klaar om al dan niet met succes van eigenaar te wisselen. Als Laatste kwam Jelle nog snel binnen stormen, maar hij had via de APP al gemeld dat hij in aantocht was.

Iets later dan half acht konden we de speelavond laten beginnen. Om 10 voor 10 klonk het signaal voor de laatste ronde. En om kwart over tien waren de spellen opgeruimd en de punten geteld.

Jennemiek bleek de avondwinnaar en Rene de grote verliezer.

Edoch wat bleek nu, op één tafel van drie spelers hadden ze toch bij elkaar 12.000 punten weten te scoren. Voorwaar een prestatie van formaat omdat ze elk maar met 3.000 punten zouden zijn begonnen.

Dit is op donderdag morgen opgelost door bij de winnaars van die tafel 1500 punten in mindering te brengen.

Dat er soms kleine correcties moeten worden gemaakt in verband met kwijtgeraakte fiches, fout geschreven scorebriefjes of schuldbekentenissen, is nog te begrijpen.  Maar bij deze een dringend verzoek om ook de  totaaltellingen wel te controleren op het aantal spelers. dus 9000 bij drie spelers en 12000 bij vier spelers.

De uitslag na correctie staat hier

De standen na correctie staan achter deze link.

 

Een verrassende winnaar

Een rustige speelavond met een verrassende winnaar

We gingen er voor, zestien spelers van het genootschap meldden zich aan de speeltafels. Na de loting bleken de twee Wimmen bij elkaar aan tafel te zitten. Ze werden al snel   Willem I (op west) en Willem II (op Noord) genoemd.  Aan de tafel daarnaast werd door Kees, Jacqueline, Rene, en Ria veel gelachen, wat weer aanstekelijk werkte op de spelers aan de andere tafels. Jelle wilde zijn nationale titel graag waar maken, maar hij schopte het slechts tot tafelwinnaar met een schamele 4950 punten.

De echte winnaar van de avond zat aan de laatste tafel. Ver weg van alle beroering sprokkelde de oude meester (Jelte) zijn punten bij elkaar om de avond te besluiten met een score van 9560 punten.  Dit was goed genoeg voor de albasten trofee, maar ging ten koste van Peter die met een negatieve score van -2630 de grote groene troostdraak mee naar huis mocht nemen.

Zie hier de avonduitslag en de stand na drie avonden.

 

Het 30e Rode Draak toernooi

Afgelopen zaterdag mochten een groot aantal Groenen Draak leden meedoen aan het 6e lustrum van het fameuze Rode Draak Toernooi. Omdat het Centrum “De Akker” niet beschikbaar was, is de locatie verplaatst naar de kantine van de Gooische Atletiek Club aan de Arena (sportpark) Hilversum. We werden ontvangen met een glaasje bubbels in een nieuwe lustrum editie van het Jubileumglas. We begonnen vroeger dan andere jaren en na de eerste ronde was er een voortreffelijke Indisch Buffet.  Om 19.00 uur werd de strijd weer voortgezet. De schrijver dezes had op dat moment de rode lantaarn stevig in handen. Ook na de tweede en de derde ronde stond hij nog schaamteloos op de laatste plaats. De koppositie was ondertussen overgegaan van Gerrit Kragt naar Jenneke Kragt, dus dat bleef prima in de familie. In de laatste ronde stond Jenneke de koppositie niet meer af ondanks de toenemende druk van een paar fanatieke achtervolgers. Zij mocht dus de Rode Draak mee naar huis nemen.

Ondergetekend had in de laatste ronde weer wat Wong terug en eindigde op de 36e plaats.  De laatste plaats deed hij over aan Aniek van Doorn de jongste deelneemster van het Rode Draak toernooi. De organisatoren Miranda, Viktor en Gilles kunnen met recht terugkijken op een zeer geslaagd evenement.