Categorie archief: Witte Draak

Inschrijving Witte Draak 2024

Inschrijving voor het Witte Draak toernooi is geopend:

  • Zaterdag 23 maart 2024;
  • Wijkcentrum Lopes Dias Hilversum;
  • Zaal open vanaf 9.30 uur;
  • Prijsuitreiking 17.30 uur;
  • De kosten zijn € 25,00 inclusief lunch;
  • Dit is een open toernooi en telt daarom niet mee voor het NK

Je aanmelding is definitief als je het inschrijfgeld hebt overgemaakt naar NL68INGB0106738178 t.a.v. R.J. van Doorne of via onderstaande link of QR-code. Vermeld bij de overschrijving je naam en de namen van de mensen, die je tegelijk opgeeft.

Betaalverzoek van € 25,00 voor Witte Draak (via elke bank):

Betaalverzoek overmaken

Of

 

 NaamStatus betaling
1Hans van der PoelD
2Joost van DoorneD
3Charlotte TielrooijD
4Jan KeevelD
5Jeroen MeijerD
6Astrid Boelens
D
7Wil Meijer- KalD
8Gert van der VegtD
9Koen van DijkD
10Jelle DuinsbergenD
11Peter den HartogD
12Hella VermijD
13Norma BeemsterboerD
14Anton KostersD
15Caroline Warmerdam D
16Gerrit KragtD
17Madouc SchneiderD
18Wobbe KijlstraD
19Kees BuismanD
20Ada BuismanD
21Jenneke KragtD
22Ria RepD
23Anja BuurmanD
24Roeland SchneiderD
25Trees de JongeD
26Annemiek RabsD
27Koos van PraagD
28Harry BoogartD
29Pascalle van der VlugtD
30Karl van ‘t HazeveldD
31Sandra van de BerktD
32Pauline BrouwerD
33Jacqueline HonigD
34Pim WillemseD
35Jet WillemseD
36Onno KivietD
37Jans de HeyD
38Ingrid Houtepen
D
39Eric-Jan Hartstra
D
40Harro HagenD
41Joop van DoorneD
42Ria Zaal
D
43Leonie SteurD
44Wim SteurD
45Victor LaursD
46Jit BertelinkD
47Jellie van der VeenD
48Gonda CalisD
49Piet ScholteD
50Monique de Gier
D
51José SleumerD
52G. van der BieD
53Monique WestgeestD
54Jack MainD
55Dennis BoekstaafD
56Dicky RepD
57Irene den Blanken
D
58Anou WeteringsD
59Kuo Weh HoD
60Nienke de VosD
61Jan de VosD

 

 

 

Verslag WD 2022

Zaterdag 26 maart, eindelijk kon er na twee jaar weer gestreden worden om de Witte Draak. In 2020 werd het toernooi in maart afgelast door de corona-pandemie die Nederland /de hele wereld in zijn greep hield. We hielden er toen rekening mee dat het toernooi in de zomer of desnoods in het najaar als nog gespeeld kon worden. Maar helaas dit duurde héél véél langer.

Achtenveertig deelnemers kwamen naar Hilversum om te mahjongen.  Er waren 9 debutanten en 4 eredeelnemers die nog geen Witte Draak toernooi hebben overgeslagen!

Patricia de dagvoorzitter opende het toernooi en wenste iedereen een goede, gezellige en sportieve dag toe. We speelden vier rondes van 5 kwartier. Iedere rondewinnaar werd verrast met een chinees poppetje. De ronde winnaars waren achtereenvolgens Hans,  Ada, Jenneke en wéér Hans.

Door zijn winst in de laatste ronde haalde Hans Ada, die in de tweede ronde een mega score haalde, weer in.  Jelle die geen rondewinnaar was, speelde iedere ronde een gedegen spel waardoor hij op de tweede plaats eindigde.
Hans had het toernooi ook al gewonnen in 2007 en 2011 en telkens weet hij zijn score te verbeteren!  Een  ware  prestatie!  In de Eregalerij staan de winnaars door de jaren heen.Zo een dagje mahjongen kent winnaars en verliezers. Het ene jaar sta je op het podium het volgende jaar eindig je onderin.  Al met al was het een super gezellige dag en we hopen iedereen volgend jaar op 25 maart weer terug te zien!

Tot slot willen we de medewerkers van Wijkcentrum Lopes Dias bedanken de gezellige ontvangst, de mooie speellocatie en de heerlijke lunch!

slot positieNaam1 ronde2e ronde3e ronde4e rondeUitslag
1Hans van der Poel5644-912816772413272
2Jelle Duinsbergen54642136-68399011522
3Ada Buisman-10041272690-26609152
4Koos van Praag692427665227788398
5Jellie van der Veen2038043186367046
6Koen van Dijk-102-152423450463654
7Dicky Rep-400100627282563590
8Annemie Verhoeven16681100-1402732901
9Joke de Jong573-56-73229962781
10Janet Visser2042-1956-103931322179
11Nino Aringaneng370-3606019001970
12Jenneke Kragt-9785643260-10301816
13Onno Kiviet2204-11482388-16401804
14Karl van 't Hazeveld-117623125241441804
15Jennemiek van Gestel221124-58016021367
16Artos van Stel-3616-360-67459061256
17Anja Buurman530102-2968341170
18Ria Rep3904700-1968-16061030
19Ronald Knaud1207-1378358596783
20Monique de Gier
115890-18261038217
21Pauline Brouwer747-316-9024809
22Wilma Engelsma335-17421738-650-319
23Wobbe Kijlstra1941038-1484-122-374
24Hella Vermij-688-410-11861796-488
25Annemiek Rabs884-14081856-1829-497
26Kees Buisman-2414-732-6162962-800
27Jan Keevel424756-1354-866-1040
28Astrid Boelens1052-1570-433-208-1159
29Caroline Warmerdam-10531184-1054-476-1399
30Elsie Hijstek-18942381732-1526-1450
31Peter den Hartog1144100-1232-1678-1666
32Leonie Steur-1324-13721318-334-1712
33Corrie Gramser-1000-1398-8831566-1715
34Olga Maas-1388-1604-4611490-1963
35Martin Rep-1402314-306-652-2046
36Ria Zaal
-1080296-1044-666-2494
37Piet Scholte2192-502-1788-2660-2758
38Herman van de Berg2732-914-642-4146-2970
39Charlotte Tielrooij1252-4068-394-344-3554
40Joop van Doorne-1232-536-768-1168-3704
41Gonda Calis-1652-660-210-1396-3918
42Augusta van Meyenfeldt-2124-1116356-1126-4010
43Jit Bertelink10921588-1422-5378-4120
44Eric-Jan Hartstra
-3032-1044-96-492-4664
45Gerrit Kragt-31001150492-3490-4948
46Marcel Tjon-A-Sam-2150-47622932-1814-5794
47Wim Steur-901-660458-5164-6267
48Simone Davis-2992-3896-1580-3424-11892

 

Deze slideshow vereist JavaScript.

Witte Draak toernooi

Het Witte Draak toernooi 2020 wordt uitgesteld

Wij hadden ons verheugd op het 21ste Witte Draak toernooi op 21 maart, maar helaas moeten we het toernooi uitstellen vanwege het Coronavirus. Speellocatie – Wijkcentrum Lopes Dias – annuleert onze boeking omdat er in het wijkcentrum veel mensen komen, voor wie het virus fatale gevolgen kan hebben. Veel begrip hebben we voor hun besluit. Er is nog gekeken naar andere speellocaties, maar gezien  de omstandigheden hebben we besloten om het toernooi niet laten doorgaan. In overleg met Lopes Dias is een nieuwe datum geprikt namelijk 29 augustus aanstaande,. Reserveer deze datum vast in je agenda. De uitnodiging volgt als er meer zicht is op hoe de status rond het Coronavirus dan is.

In memoriam

Ton Rijnders in 2001

Ton Rijnders, een van de veteranen van het Nederlandse mahjong, is niet meer. Zaterdag 20 april overleed hij in zijn woonplaats Purmerend. Jarenlang domineerde hij de Nederlandse ranglijsten.

Pas vorig jaar moest Ton Rijnders toegeven dat meedoen aan een mahjongtoernooi voor hem te zwaar was geworden. Hij had zich ingeschreven voor het Witte Draak Toernooi 2018 in Hilversum. Nog nooit had hij een editie gemist sinds dat toernooi, waar wordt gespeeld volgens de Nederlandse Toernooi Spelregels, in 2000 van start ging. Maar op het laatste moment zag hij af van deelname. Dat moet hem veel pijn gedaan hebben.Zijn vriend en mede-Kongrover Gert van de Vegt maakte een paar maanden later via de Nieuwsbrief van de Nederlandse Mahjong Bond bekend dat Ton afscheid had genomen van de Kongrovers. “Het ging niet meer.”
Het was het afscheid van een rijk en succesvol mahjongleven, met veel hoogtepunten maar ook diepe dalen. Ton Rijnders – ‘grand old man’ van mahjongend Nederland – overleed op 20 april, 75 jaar oud.

met dank aan Martin Rep

 

Verslag WD 2019

Zaterdag 23 maart, werd de 20e editie van het Witte Draak toernooi gehouden. Een jubileum, om dit te vieren waren er feestelijke gebakjes bij de koffie.  Maar liefst zeven  spelers waren er ieder jaar bij. Ook Jelte Rep was er alle jaren bij maar eerst als organisator. Hij is gestart met het organiseren van het Witte Draak Toernooi in 1999. Het oudste mahjongtoernooi in Nederland! Dit initiatief is uitgegroeid tot een mooie traditie en niet alleen in Hilversum. Jelte wordt hiervoor hartelijk bedankt met een boeket bloemen. Het spelersveld kent naast 51 bekende spelers ook vijf nieuwe spelers.  Zij krijgen van de dagvoorzitter  Koen van Dijk veel Wong toegewenst.

In vier rondes van ieder vijf kwartier werd er gestreden om de fel begeerde Snow Draak.  Na de eerste ronde een kwartiertje pauze om even op adem te komen, met een kopje koffie, van de intensieve start. Ondertussen wordt aan de tafel van de wedstrijdleiding druk gewerkt om de stand na de eerste ronde te kunnen publiceren.  De eerste ronde is gewonnen door Gerrit Kragt.
Na de tweede ronde is het tijd voor een heerlijke lunch in de centrale ontvangsthal: soep, broodjes, salades met melk of fris. Als de spelers na een uur pauze weer de zaal in komen worden de standen na de tweede ronde bekend gemaakt. Annemiek Rabs is de ronde winnaar. Met een limietspel van 2000 punten stijgt zij van de 49e naar de plaats 2 in het klassement,  net achter Gerrit. Ook Ria Zaal maakt een 2000 punten limiet. Het spel komt  goed op gang en de spanning stijgt.
Na de theepauze blijkt dat er ook in de derde ronde stevig is gestreden.
Annemiek heeft de aanval op Gerrit stevig ingezet met het Jadespel  en wint deze ronde 11.086 punten. Gerrit daalt naar de tweede plaats.
En dan de laatste ronde. De spelers beginnen wat vermoeid te raken er worden geen  limietspellen meer gespeeld. Maar er worden serieuze aanvallen gemaakt om de top te laten verschuiven. Dennis Boekstaaf wint deze ronde en stijgt van de 30e naar de 5e plaats. Albert de Bakker slaat in de laatste ronde ook toe en eindigt als tweede. Hij stijgt hierdoor in het klassement van de tiende naar een welverdiende derde plaats! Annemiek behoudt haar top positie.  Gerrit behoudt ondanks zijn verlies (2000 minpunten) in de laatste ronde de tweede plaats. Alle drie van harte gefeliciteerd!
Foto’s 2019

Uitslag met alle tussenstanden 

UitslagSpelerPntn 11Pntn 22Pntn 3 3Pntn 44Totaal
1Annemiek-164249962811108611054920126
2Gerrit493213880446004-22545211158
3Albert-99234-4102948363600029434
4Annemie896175241850242257459018
5Dennis Bo19289-177446-102635931218440
6Martin17161236225132215282206942
7Sandra43202-12304137966-564356322
8Gert36994-8603523529786115977
9Jacqueline22747-32027025336845322
10Jack-7403116161040605136235072
11Ria Z-22365463702-54629328193916
12Peter42033-66432-36628-412332761
13Dicky39021-15324526047956102418
14Jeroen19608-18825180613-1202412376
15Wobbe-6123024827-110837146872230
16Marcel106415201684724-1478451649
17Simone-1471424642123748200211567
18Jellie33222-436319622149661488
19Herman-15524526622214810470181332
20Paul-21795338943-68031188221223
21Jenneke-1842725366-115638-12271184
22Jit108214-10123942019666141156
23Koos-1500448861494417760131090
24Jelle17581161816-163643-29631444
25Carlos-55428-128642-30225152723410
26Nino-16226-119840205211-6243668
27Ria v B-9303288813130216-12404220
28Pauline-14844311061169418-55234-236
29Eric-Jan23286-41430135614-357954-309
30Sigrid-9303375215-9363378212-332
31Elsie65419-2124483542159616-520
32Jelte-13624146420197412-250653-1430
33Ria R-186251-782344102056817-1666
34Irene151213-143644-1790444425-1670
35Mikki30485-214649-190446-76640-1768
36Anja-23365520129-3626-178649-2146
37Conny-224-67233-105836-63038-2362
38Leonie-103236-362285823-134844-2684
39Rene-11425-286852-9923464815-3326
40Monique -100835-96637-134040-3628-3350
41Onno-159848-129843-18604511188-3638
42Joop-12423847419-138642-151047-3664
43Caroline95416-375656-65230-27630-3730
44Wim29023-264651-2298499624-4558
45Ingrid-121837-99238-206047-64839-4918
46Ada-128239-324455-7627-37232-4974
47Dennnis Br41620-21426-362054-159248-5010
48Corrie-5662924423-307452-184851-5244
49Joost72218109612-339453-398255-5558
50Kees-168250-204447-136441-62837-5718
51Karl-15624655617-87032-422356-6099
52Hans182210-247250-5894561026-6534
53Margriet-329256-12024-296450-19629-6572
54Gerard-207052-300453-124039-150846-7822
55Colette-159047-302854-211748-184050-8575
56Wilma-131440-89636-525055-127043-8730

 

 

 

 

 

Witte Draak in het nieuws!

Jeroen Meijer Catches Dutch “White Dragon” By The Tail

HILVERSUM, The Netherlands – Jeroen Meijer convincingly wins the nineteenth edition of the infamous “White Dragon Tournament” scoring 19,604 points, followed by Sandra van den Berkt with 11,660 points, while Eileen Kruize finishes third scoring 10,966 points. Jelle Duinsbergen, victor of the 2017 edition, strands at the number eight spot.

The annual “White Dragon Tournament”, one of the oldest tournaments in the Netherlands, is hosted by mahjong society ‘De Groene Draak’ (‘The Green Dragon’); one of the four clubs affiliated with the Dutch Mahjong Association playing by the so-called Dutch Tournament Rules, the local variant of the Chinese Classical Rules. This tournament is the first event in a series of four under this ruleset in 2018; the highest scoring player of these four tournaments will be hailed Dutch Champion upcoming December. In total fifty-two players, members and non-members of the Dutch Mahjong Association, gathered in a community center in the heart of the Netherlands to compete in four rounds. Most participants have vigorously dedicated themselves to this particular style, a practice which is uncommon in the Netherlands (with a few exceptions Dutch participants in MCR and riichi tournaments play multiple styles).

Lees verder….

 

 

Winnaar Witte Draak vertelt!

19604 punten, dat doet hij anders nooit! !

Traditiegetrouw wordt op de eerste zaterdag van de lente in Hilversum de Sneeuwdraak op een vriendelijke manier gesommeerd een zomerhol op te zoeken. Hij vindt dat hol niet op eigen kracht, maar door mee te liften met de winnaar van het Witte Draak Toernooi dat het Hilversumse Mahjonggenootschap De Groene Draak jaarlijks, nu al weer voor de 19 keer, op die bewuste zaterdag organiseert. Deze zomer zal de gewichtige draak doorbrengen in Bennebroek. Hoe dat zo is gekomen leest u hieronder. Het Witte Draak Toernooi, waaraan Wil en ik sinds 2004 vrijwel elk jaar hebben deelgenomen, kennen we niet anders dan een heel gezellig toernooi waar met de Nederlandse regels het mooie Mahjongspel wordt gespeeld. Toen, in 2004, waren we als beginnelingen nog erg zenuwachtig en onder de indruk van de snelheid waarmee de muur werd gebouwd, het tempo waarin werd gepungd….

Lees verder….