Resultaat Marathon 2016

In het eerste weekend van juli 2016 organiseerde De Groene Draak haar eerste marathon.

Acht teams met 19 deelnemers gingen de uitdaging aan en speelden 24 uur Mahjong aan twee tafels. De deelnemers wisselden elkaar naar eigen inzicht af.
Live verslag Marathon 2016

Aantal potjes Mahjong: 235
Aantal remises: 58 (25%)
Aantal minuten per potje: 9,95 (zeg maar 10 minuten)
Aantal Limietspelen inclusief wachten: 23 (10%)

Aantal spellen per ronde aan de beide tafels: ruim 7 en dat is over 24 uur een flink tempo! In het laatste spel werden aan tafel 2 zelfs 10 spellen gespeeld, een unicum wat dus het moordende tempo van 7,5 minuten per spel inhield! Tevens scoorde het Groene Hart die ronde 5362 heerlijke punten, wat hen de titel opleverde.
Gezien de eindstand, die laat zien dat de winnaar en verliezer slechts 10.652  punten uit elkaar liggen, zou je misschien twee conclusies kunnen trekken. Óf de spelers waren dermate aan elkaar gewaagd dat ze elkaar goed in evenwicht hielden, of het spelen van zoveel potjes middelt het geheel gewoon uit. Slechts de eerste stelling gaat op. Ter vergelijking: op het Witte Draak toernooi in 2014 werden door 52 spelers in 6 rondes veel meer potjes gespeeld (390 stuks) maar lagen de scores van winnaar en verliezer verder uit elkaar (16.442 punten). Blijkbaar waren de krachten in het deelnemersveld op de Marathon dus goed verdeeld. Je hebt er allemaal niks aan, maar het is wel leuk om te weten!

Limieten
Er zijn 23 limietspellen gespeeld, 12 vuile Tweelingen waarvan 2 wachtend, 4 schone Tweelingen waarvan 1 wachtend. Hof van Peking werd 3x gemaakt ook hier 1 wachtende. 3x een  Windenslang en 1x een Dertien Wezen. Alle teams maakten minimaal 1x een limietspel.  Denk aan de Buren won in het laatste spel op Oost een Windenslang en steeg hierdoor naar de vijfde plaats.  Team JD ²maakte de meeste limietspelen maar dat bracht hen niet naar de overwinning.

Team, op volgorde van winst
1. Groene Hart
2.  Baard
3. Sleepless in Huizen
4. JD²
5. Denk aan de Buren
6. Bussums Bejaard
7. Pe-ling
8. Eurus

Resultaten

Team 1 2 34 5 67 8
Eind score553043052472-183-906-2492-3204-5322
Aantal X Mahjong3024301914232215
Gemiddeld per spel514527-2-11-28-33-53
Gemiddeld per ronde333269155-11-57-156-200-333
Hoogste score536233486264606611396540227586638
Laagste score-3358-4392-3884-2986-3568-2916-4342-6078

Resultaat per ronde

Team12345678
1e Ronde334848882-634-548-73822-166
2e Ronde3946541288712-1760-5761344-2056
3e Ronde10-2508-15646066-3568660614290
4e Ronde 623234-680-1726-157010402758-3118
5e Ronde -1940-94018521787-974408-12211028
6e Ronde -14102038180-1756722-11382172-808
7e Ronde 3256-818-2572300684-586-398134
8e Ronde 294-10922640-918-20143948-1016-1842
9e Ronde -33583348-1188578-160-2000-5483328
10e Ronde-23202276-1476-1380-430-37013522348
11e Ronde-7642798-1990-15320-808-43426638
12e Ronde4160-3606264-2986-2988-2916-1918744
13e Ronde108-29461864-6963525402-2564-1520
14e Ronde4661159-5284082-242-770-855-3312
15e Ronde67610061384-646194-169412-932
16e Ronde5362-4392-3884-143411396-23541384-6078

Cumulatief resultaat  na iedere ronde

Team12345678
Ronde 1334848882-634-548-73822-166
Ronde 27281502217078-2308-13141366-2222
Ronde 3738-10066066144-5876-6541980-1932
Ronde 48002228-744418-74463864738-5050
Ronde 5-1140128817786205-84207943517-4022
Ronde 6-2550332619584449-7698-3445689-4830
Ronde 77062508-6144749-7014-9305291-4696
Ronde 81000141620263831-902830184275-6538
Ronde 9-235847648384409-918810183727-3210
Ronde 10-46787040-6383029-96186485079-862
Ronde 11-54429838-26281497-9618-1607375776
Ronde 12-128294783636-1489-12606-3076-11816520
Ronde 13-117465325500-2185-122542326-37455000
Ronde 14-708769149721897-124961556-46001688
Ronde 15-32869763561251-12302-138-4588756
Ronde 16533043052472-183-906-2492-3204-5322