Maandelijks archief: december 2016

Uitslag NK NTS bekend

De Groene Draak feliciteert Anton Köster met zijn mooie overwinning!
Dertig bondsleden hebben minimaal 3 van de 4 NTS – toernooien gespeeld.
Het resultaat van de hoogte drie telt mee voor de ranking.

PosNaam WDTGHTOPTBTTotaal*
1Anton KöstersOosterpoort118456385477023000
2Janet VisserGroene Draak 18141-698-302117119010
3Peter den HartogGroene Draak -30570364723546217221
4Ria RepGroene Draak 46541781201004914692
5Joost van DoorneGroene Draak 10276-4894297071813964
6Franca de VosOosterpoort3003-35741374413173
7Jelte RepGroene Draak 7847-11784356-798611025
8Herman van den BergGroene Hart7065456430610468
9Annemie VerhoevenGroene Hart1673-6570167653978746
10Patricia SchilteGroene Draak -1133-2118109677057668
11Conny van den BergGroene Hart418326616375321
12Joyce GoddijnOosterpoort-1868177034883390
13Anja BuurmanOosterpoort51051212-29583359
14Annemiek RabsGroene Hart76520528-28892825
15Carlos LeiteOosterpoort-290533461910-52922351
16Hans WestgeestGroene Hart-292-31283734-16941748
17Koos van PraagGroene Hart10861551-1980-13341303
18Ria ZaalOosterpoort8631852-1800-6160915
19Onno KivietGroene Draak -3208758-58022778328
20Simone DavisOosterpoort-37289648-6128-208
21Jelle DuinsbergenGroene Draak -5406549737-4120
22Marcel Tjon-A-SamGroene Draak -186-2239-3666-6091
23Joop van DoorneOosterpoort-2176-1992-3765-7933
24Monique WestgeestGroene Hart-12464-14125730-8146
25Tim RomboutsGroene Hart-4090-80973821-8366
26Koen van DijkGroene Draak -3175-1442-3762-8379
27Walter DerooGroene Hart693-3308-6492-9107
28Colette WabekeOosterpoort-604868-4024-10004
29Jan KeevelGroene Draak -2034-6399-5212-3308-10554
30Stella BeckGroene Hart-5624-1244-13146-20014

 

De rangorde kan nog wijzigen en is gebaseerd op de resultaten zoals gepubliceerd op de website NMB Ranglijst NTS 2016

Bondstoernooi 2016

Jelte Rep
Hilversum

Al heel  vroeg was het onrustig in het Noord-Brabantse dorp Berghem en dat zou de hele dag zo blijven ook. Want hier speelde zich het Bondstoernooi 2016 af, dat voor de NTS-spelers de spannende ontknoping van het mahjongjaar betekende. Het dorp (9700 inwoners) kent niet zoveel hoogtepunten: het jaarlijkse carnaval  als Knollenrijk, een kolossale kerk, een kolossaal gemeentehuis en een kolossaal dorpshuis, Berchplaets geheten. Maar dat vanuit heel  Nederland  op zo’n vroeg  uur de auto’s met zo’n 140  zwaar gemotiveerde deelnemers toestroomden om er een spelletje te spelen, dat hadden de Berghemers nog nooit meegemaakt.

Niet dat ze er veel van konden zien. Het toernooi speelde zich af in een compleet geblindeerde (maar wel prettige) ruimte, waar een legioen rode Chinese lampen voor een warme sfeer zorgde. Er werd gelijk geschiedenis geschreven, want toen voorzitter Jan Warbout het toernooi  opende was het 9:30 uur, de vroegste starttijd ooit. Niet alle deelnemers haalden dat vroege uur. Er waren maar liefst negen deelnemers niet op tijd, maar de doorgewinterde NTS-spelers waren als enigen geheel compleet – hoewel sommigen van hen zo vroeg waren opgestaan dat ze de hele dag nauwelijks wisten waar ze mee bezig waren.

De Groenen begonnen zoals gewoonlijk enthousiast en energiek aan het toernooi. Het ging niet alleen om de dagprijzen, maar het toernooi telde ook mee voor het Nederlands NTS kampioenschap. En daar waren de prijzen nog niet verdeeld. Anton Köster (Oostpoort), Janet Visser (Groene Draak) en theoretisch ook Jelte Rep (Groene Draak) maakten een kans.  Jelte moest al snel afhaken; het ratelen van de wekker om 06:00 uur had hem genekt. Hij zou als voorlaatste eindigen.

Hoe de strijd verliep was helaas niet te volgen. Er werden (wonderlijk genoeg)  geen tussenstanden doorgegeven, waardoor veel van de spanning, de vrolijkheid en het verdriet verloren ging. Rondvraag onder de Groenen bracht  toch wel  enkele opmerkelijke spelmomenten aan het licht. In Ronde 2 (van de 4)  lanceerde Ria Rep zich als kanshebber  voor de eerste plaats door een Dertien Wezen te maken. In dezelfde ronde claimde ook Jenneke Kragt een Dertien Wezen met de winnende steen van tafel.  Maar die zelfde steen werd ook opgeëist door Onno Kiviet voor Zeven Tweelingen. Wie mocht die steen nu hebben? Omdat het bij beiden om een winnend  limietspel  ging, mocht de speler die als eerste aan de beurt was de steen hebben: Onno in dit geval. Jenneke moest genoegen nemen met een wachtend spel, 1000 punten dus. Janet Visser werkte zich in Ronde 3 tussen de kanshebbers, maar gaf zichzelf niet veel kans, aangezien ze de flow niet kon vasthouden.

Voorafgaand aan de officiële (en enige) uitslag vond  de traditionele loterij plaats. Hier presteerden de Groenen matig. Alleen Peter den Hertog en Janet Visser kregen prijzen, resp. een geurkommetje en een Leerboek MCR. De winnaar van de NTS-prijsvraag  uit de Bonds Nieuwsbrief werd Herman van de Berg (Groene Hart).

Het hoogtepunt van de dag was evenwel diepgroen gekleurd. De winnaressen van het NTS-toernooi  bleken te zijn:

  1. Ria Rep               – Groene Draak 10049 punten
  2. Jenneke Kragt – Groene Draak 8809   punten
  3. Patrica Schilte – Groene Draak 7705   punten

Glunderend poseerde het drietal met hun fraaie prijzen.Jenneke Kragt (2e) - Ria Rep (winnaar) - Patricia Schilte (3e)

Ria Rep moest wèl afstand doen van haar titel Nederlands NTS kampioen. Die titel en bijbehorende plaquette gingen naar Anton Köster, die op een matige 8-ste plaats eindigde maar een voldoende puntenvoorsprong had opgebouwd.

Rond 18 uur was het weer rustig als altijd in Berghem.

Een grote opkomst op de laatste speelavond van het seizoen

30 november 2016

De laatste speelavond van het seizoen, er is een grote opkomst van 17 spelers.  De vier spelers die aan de top van de ranglijst staan en dus een grote kans hebben op de seizoensdraak, spelen met elkaar op tafel 1. De overige tafels worden door loting ingedeeld. Aan het einde van de loting blijkt dat Koen zichzelf niet heeft meegeteld. Dus we zijn niet met 16 maar met 17 deelnemers. Peter en Jennemiek verlaten hun vier tafel om samen met Koen een drietafel te maken. Jennemiek hoopt dat ze dan een grotere kans heeft om Janet toch van de eerste plaats te stoten.

Halverwege de avond is de bodem van Jennemiek haar fichesbakje toch in zicht. Maar om kwart voor tien keert het tij voor Jennemiek met een kronkelende slang op Oost.  Vier spelletjes later herhaalt zij weer op oost haar volgende krachtproef met drie kleine wijzen verovert zij nog een keer 5120 punten.  Omdat deze eindspurt ook een gewoonte is van Rene Swetter, gaf Jennemiek aan het begin van de avond al aan dat we rekening moesten houden met een Rene`tje.

Totale avondscore van Jennemiek 11670 punten waarvoor zij de jade draak mee naar huis mag nemen, Maar deze score is tevens goed genoeg om alle vier de spelers aan tafel 1 voorbij te streven. Ook de grote seizoensdraak is deze keer voor Jennemiek.

Avonduitslag                                                               seizoensuitslag